В Запоріжжі запустили перший лінійний прискорювач

Запорізькі онкохворі пацієнти отримали можливість сучасного лікування.

У Запорізькому регіональному протипухлинному центрі сьогодні, 9 червня, вперше запустили єдиний в області лінійний прискорювач. Будівництво корпусу та медичне обладнання для центру вартувало 150 мільйонів гривень. Послуги лікування онкохворих пацієнтів буде сплачувати держава через Національну службу здоров’я України.

Директор медичного закладу Михайло Єсаянц зазначає, що коли будували бункер для лінійного прискорювача, то розрахунки робили таким чином, щоб встановити два комплекти обладнання. Тож є місце під другий прискорювач. У свою чергу голова Запорізької області Олександр Старух пообіцяв що область разом з народними депутатами буде шукати можливість для придбання обладнання для другого прискорювача. Така ідея лунає від нього вже не вперше — на початку травня, відповідаючи на питання журналістів, Старух повідомляв, що лінійний прискорювач відкриють наприкінці травня і будуть шукати спонсорів для нового устаткування.

«Три роки ми йшли до цієї події та так довго цього чекали. Вже опрацьовані кроки, рішення та дії, щоб придбати другий прискорювач для повного циклу лікування. Це сучасне обладнання допоможе рятувати життя людей. Таке устаткування є навіть не у всіх європейських лікарнях», — зазначив Михайло Єсаянц.

Тож для запоріжців — жителів міста та області — це ще один шанс побороти страшну хворобу, використовуючи сучасні методи лікування.

Щороку в Україні виявляють близько 140 тисяч онкохворих пацієнтів, а загалом цифра сягає більше мільйона людей, які мають новоутворення. Запорізький лінійний прискорювач став 15-м в Україні. Область вважається однією з найбільшою кількістю людей, які мають такі хвороби.
Читайте також: Не вір своїм очам, повір голові ЗОДА: Захарій не вирушав до Запоріжжя

Источник: https://forpost.media/novosti/v-zaporizhzhi-zapustyly-pershyy-liniynyy-pryskoriuvach.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top