В Запорізькій області прогнозується непоганий врожай — фото

Експерти прогнозують непоганий врожай зернових культур

Запорізькі хлібороби 1 липня розпочали збір ранніх зернових, зернобобових та технічних культур.

жатва

Ранні зернові і зернобобові культури треба скосити на площі 920 тис. га. В тому числі озимої пшениці — на площі 667 тис. га. Необхідно також зібрати 106 тис. га озимого і ярого ріпаку.

За даними департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА, на 8 липня в області скошено й намолочено 263 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур із середньою врожайністю — 28,2 ц/га.

жатва

За оперативними даними райдержадміністрацій, очікується зібрати майже 2,6 млн. тонн зернових культур.

У аграріїв в ході збиральної кампанії виникає багато проблемних питань, від вирішення яких залежить, чи будуть запоріжці з хлібом. Що буде з врожаєм? Чи буде підвищуватись ціна на хліб? Якої якості зерно нового врожаю? Чи зможуть сільськогосподарські підприємства та фермери отримати прибуток и мати запас для подальшого розвитку?

тиждень підсумки

Ці питання обговорили в ефірі програми “Тиждень. Підсумки” в студії TV5 експерти — директор ТОВ «Агротех» Геннадій Марич та директор Комиш-Зорянського елеватора Геннадій Леус.

За словами Геннадія Марича, проблем у аграріїв чимало. Це вплив погодних умов на посіви, високі податки, дорогі мінеральні добрива, поступово починає дорожчати пальне.

жатва

Нагадаємо, кінець 2019 та початок 2020 року видалися для аграріїв області дуже складними внаслідок несприятливих погодних умов (безсніжна зима, вітряна погода, відсутність опадів протягом значного часу).

— Проблеми є, але аграрії зараз докладають всіх зусиль, щоб вчасно зібрати врожай, — розповів директор ТОВ “Агротех”.

Марич

Геннадій Леус серед проблем назвав і проблему з доставкою врожаю. Як відомо, з настанням високих температур важким зерновозам заборонено пересуватися в денні години.

Для збереження доріг водіям фур дозволено рух, коли температура опуститься нижче 28 градусів.

— Дороги, звичайно, треба зберігати, але ж і урожай треба зібрати в найкоротші терміни, поки немає дощу, — вважає директор Комиш-Зорянського елеватора.

Леус

Також проблемою є те, що не на всі елеватори можна завозити зерно, оскільки не всі попали до переліку, де можуть працювати великі зернотрейдери.

Існує і проблема, що не всі станції, де є можливість погрузки зерна, попали в перелік “Укрзалізниці”.

За інформацією Геннадія Леуса, більшість з 550 точок погрузки потрапили до переліку малоефективних станцій, подача вагонів на які дорожча. І обслуговуються вони не в першу чергу.

— Така ж ситуація була і в минулому році, — констатує Геннадій Леус. — Аграрії вимушені везти зерно в порт, де вищі ціни. А там черги! Аграріям все ж легше відвезти зерно на елеватор, де працює серйозний зернотрейдер.

жатва

Не вистачає кваліфікованих робітників

Серед важливих проблем гості студії назвали нестачу кваліфікованих робітників. За словами Геннадія Леуса, катастрофічно не вистачає зварювальників, токарів, електриків.

— Я кажу молодим: “Не бійтеся, опановуйте робітничі професії. Роботодавець готовий гарно платити за вашу роботу”, — поділився Геннадій Леус.

За даними Геннадія Марича, на сьогодні в сільському господарстві зарплата механізатора — не менше 10 тис. грн. На зборі урожаю комбайнер може в місяць заробити 50000-70000 грн.

Директор “Агротеху” розповів, що їхнє підприємство працює в Оріхівському, Запорізькому, Вільнянському районах. В Оріхівському та Вільнянському не вистачає механізаторів.

А в Запорізькому вони планують відкрити велику пекарню, в яку набрати 50-70 чоловік. “Широківська громада буде забезпечена новими робочими місцями”, — розповів директор.

Прогнози на урожай

жатва

Що стосується прогнозів на врожай цього року, то Геннадій Марич вважає, що в Запорізькій області він буде на рівні минулого року. Хоча по Україні експерти вважають, що урожай буде на рівні 2018 року, тобто на 10% нижче.

За його словами, Запорізька область не так постраждала, як Одеська, Миколаївська, Херсонська.

Після безсніжної та теплої зими зернові були в поганому стані. Але запорізьких аграріїв врятували дощі в травні. Вони пішли і урожай прогнозується гарний.

— В області вже скосили горох, ріпак, озимий ячмінь, — розповідає директор ТОВ “Агротех”. — Показники гарні. Зараз йде збір озимої пшениці. Щодо якості, то бачимо, що зерно 2-3 класу.

А Геннадій Леус зазначив, що на території Запорізької області погодні умови були різними: на півночі було більше опадів, на півдні — менше. Тому, за його прогнозами, на півдні урожай буде трошки нижче, ніж на півдні.

Різкого зростання ціни на хліб експерти не прогнозують. Хоча й не виключають, що вона зросте, оскільки виросте мінімальна заробітна плата, ціни на паливо та міндобрива.

Читайте также: В Запорожской области начали собирать зерно

Источник: TV5

Фото збирання врожаю Олександра Прилепи

Сообщение В Запорізькій області прогнозується непоганий врожай — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizkiy-oblasti-prognozuyetsya-nepoganiy-vrozhay-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top