В Запорізькій області закуплять кисневих концентраторів на 30 мільйонів гривень

Депутати Запорізької обласної ради прийняли рішення виділити більш ніж 30 мільйонів гривень на закупівлю кисневих концентраторів для лікарень області.

На сесії Запорізької облради депутати затвердили дозвіл Департаменту охорони здоров’я ЗОДА витратити кошти на закупівлю кисневих концентраторів. Ці кошти ЗОДА отримала відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2021 № 333 «Питання фінансування у 2021 році закупівлі кисневих концентраторів» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2021 № 47 «Деякі питання надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я». На Запорізьку область для закупівлі кисневих концентраторів було передбачено збільшення видатків за рахунок коштів зазначеної субвенції в сумі 30 615 000 гривень.

Департамент охорони здоров’я ЗОДА виступить розпорядником коштів. Тобто, здійснить закупівлю, а після цього здійснить розподіл концентраторів між лікарнями області.

Більшість депутатів підтримала проєкт, проте народні обранці наголошують: в умовах пандемії такі рішення влада повинна була прийняти набагато раніше.

«Звичайно, фракція «Європейська Солідарність» в повному складі підтримала цей важливий проект, — коментує депутат обласної ради фракції «Європейська Солідарність» Олег Чернов, — Але це не знімає питання до влади. Чому вона тільки через рік спромоглася виділити ці субвенції? Чому хоч якусь підтримку медичній галузі надали, коли область міцно увійшла до червоної зони, а показник захворюваності і смертності сягнув найвищої точки?

Натомість весь рік Зеленський і команда витрачають державні гроші на що завгодно, окрім порятунку життів українців. «Європейська Солідарність» розробила конкретні заходи для боротьби з ковідом, але влада не хоче їх впроваджувати лише тому, що їх пропонує опозиція. Сьогоднішня картина жахає – вакцинація провалена, в медзакладах не вистачає обладнання і ліжок, лікарі не мають жодного захисту від держави. На цьому тлі виділення коштів на концентратори – це чудова новина, але, на жаль, вона суттєво не змінить ситуацію. Тут потрібна конкретна покрокова стратегія, якої у влади немає», — наголосив Олег Чернов.

Читайте також: Запорізький міський голова очолив рейтинг регіональних «Ворогів преси»

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/v-zaporizkiy-oblasti-zakupliat-kysnevykh-kontsentratoriv-na-30-milyoniv-hryven.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top