В запорізькому художньому музеї представили експозицію сучасного іконопису України

«Тобі, господи». Таку назву отримала виставка сучасного іконопису України. Подібну експозицію в обласному художньому музеї представляють вперше. Ідея виставки належить молодим запорізьким іконописцям Максиму та Марині Фесенкам.

Виставка зібрала 55 авторів з усієї України. У музеї представлено 200 творів – це ікони, написані випускниками духовних семінарій, іконописних шкіл і майстерень. Сучасні художники опанували давнє православне мистецтво і водночас займаються пошуками нових шляхів. Як, наприклад, іконописці з полтавської місіонерської духовної семінарії. Представники цієї іконописної школи привезли 10 робіт, більшість з яких виконані в техніці монументального сакрального живопису. Так, зображення апостола Іоанна Богослова, якого у народі нерідко називають покровителем іконопису, виконано на фанері. Особливість виставки сучасного іконопису – у різноманітті сюжетів, форм та образів. Серед них і зображення останнього кошового отамана Запорізької Січі – Петра Калнишевського.

Виставка «Тобі, Господи» працюватиме у художньому музеї до 19 січня.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/v-zaporizkomu-hudozhnomu-muzeyi-predstavili-ekspozitsiyu-suchasnogo-ikonopisu-ukrayini/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top