В Запорізькому музеї вперше показали ікони і стародруки XVII-ХХ століття, — ФОТО

Ікони XVII століття, рушник, якому понад сто років, “Кобзар” Тараса Шевченко, виданий понад 180 років тому — ці та інші унікальні речі представлені в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї на виставці «Духовна міць народу». Експозиція презентована до Дня хрещення Київської Русі та Дня Української Державності, що відзначається 15 липня.

Журналісти 061 побували на відкритті виставки та на власні очі побачити експонати, які тривалий час зберігались в музейних фондах.

За словами заступниці директора музею Вікторії Водоп’ян, виставка є дуже цікавою, адже деякі предмети представлені вперше.

У музейному залі розмістили понад понад 40 ікон XVII – початку XX ст. На них зображені Свята Трійця, Образи Пресвятої Богородиці, Покров Пресвятої Богородиці та ін.

Музейники впевнені, що увагу відвідувачів обов’язково привернуть ікони «Спас Нерукотворний», а також ікони з зображеннями сцен Різдва Христового, Хрещення Господня, Стрітення Господня.

“Ікони з колекції музею різні. Більшість виконана в традиційному стилі, в деяких зустрічаються зображення з елементами українського народного живопису. Зацікавлять гостей музею різьблені сцени біблійної міфології на перламутрових мушлях, литі ікони і хрести XVI – XIX ст., церковні речі, що використовуються для проведення обрядів”, — говорять в обласному краєзнавчому музеї.

Крім того, серед експонатів є «Кобзар» Тараса Шевченка, виданий у 1840 році, книга Василя Стуса «Вибране» та «Маруся Чурай» Ліни Костенко. Відвідувачі зможуть побачити і рушник 1915 року з українською вишивкою.

Загалом на виставці представлено близько 150 експонатів. Працюватиме вона протягом двох місяців, відвідати експозицію можна в четвер, п’ятницю, суботу з 9:00 до 15:00. Каса припиняє роботу за годину до закриття.

Джерело: 061.ua

Share this post

нет
scroll to top