В запорожском парке возведут греко-католический храм — фото

В Запорожье презентовали эскизы будущего греко-католического храма

В Запорожье планируют построить греко-католический храм. Эскизы будущего храма представили на заседании архитектурно-градостроительного совета при департаменте архитектуры и градостроительства Запорожского городского совета.

Храм планируют строить в парке имени Сагайдачного возле Дворца культуры Запорожского алюминиевого комбината. Город уже выделил этот участок под строительство.

— Храм буде зведений у парку Сагайдачного, у місці, яке довгі роки було занедбано. Храм має кілька таких цілей, крім релігійної складової. В ньому зможуть молитися греко-католики міста, він також буде таким добрим додатком до визначних пам’яток, які є в нашому місті. Вважаю, що храм стане справжнього пам’яткою, куди із задоволенням будуть приходити жителі міста та туристи, — рассказывает протоирей, настоятель прихода Святого Михаила украинской греко-католической церкви Адрей Бухвак.

Эскизы будущего храма разработал львовский архитектор Николай Гайда. Говорит, создал несколько эскизов. На заседании градостроительного совета презентует лучший. Николай Гайда рассказывает, что храм будут возводить в украинско-византийском стиле.

— У храмі можуть перебувати 600 людей. Це середній храм, бо раніше будували храми на тисячу і на дві. Ми базувалися на традиціях стильової архітектури, яка характерна для часу розвитку нашої церкви періоду початку 20 століття. Були й інші варіанти, але сприйняття храму духовенством і вірними теж відіграє певну роль. Людям має бути комфортно у храмі. Споруда має формувати середовище. Споруда, коли вона естетично добре зроблена, —» вона підсвідомо впливає на людей. В храмі повинна бути особлива аура. То теж залежить від сприйняття індивідууму та від загального рівня сприйняття суспільства. Храм у тому парку він має бути в середині тої рекреаційної зони. Аби люди, які прийшли у храм, могли і посидіти у парку.

Оскільки,» — це не рядовий храм, а споруда» рівня метрополитчого, то» окрім чисто релігійних і сакральних функцій храм» має здійснювати й інші функції: культурну, освітню, соціальні і інші які необхідні. Діяльність громади не зводиться тільки до служби Богу. Вона зводить до співпраці і співіснування у середовищі міста. Є багато нещасних, знедолених, які просто потребують часами тої підтримки, скажемо так — фізичної. Є люди, які потребують духовної підтримки. Є молоді люди, які підростають і до яких треба доносити той рівень духовності, їх треба вчити, — отмечает архитектор, заведующий региональным отделением Украинского государственного Института культурного наследия Министерства культуры Николай Гайда.

— При розробці цих проектних розробок дуже багато було виконано аналітичної роботи саме щодо історичного середовища, тому що об’єкт проходив обґрунтування у міністерстві культури. Місце розташування об’єкту було розглянуто міністерством культури та геокадастром щодо рекреаційних зон.

Щодо самого об’єкту, на мій погляд, це достатньо позитивний приклад, тому що ми розглядаємо ту територію, яка у нас багато років була занедбана. Наразі там вже ця релігійна громада веде діяльність.» Після будівництва» ми з вами отримаємо територію, вона суто рекреаційна навколо храму — зелений парк. Не вся територія парку забудовується, об’єкт розташований у глибині парку, досить багато озеленення, —»отметил заместитель директора департамента архитектуры и градостроительства Запорожского городского совета Павел Назаренко.

По словам Николая Гайды прежде, чем приступить к строительству храма в Запорожье, —» необходимо разработать проектно-сметную документацию, пройти экспертизу и получить разрешение на строительство. А сам процесс возведения храма может занять три года при системном финансировании.

Читайте также:»»В Запорожье на Водограйной собрались дружные люди — вот что они придумали

Эскизы — Николая Гайды

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporozhskom-parke-vozvedut-greko-katolicheskiy-hram-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top