Вбивчі розваги: яку небезпеку криють в собі китайські іграшки

Експерти кажуть, нерідко виробники економлять на матеріалах, використовують дешеві більш токсичні речовини. У неякісних іграшках перевищена концентрація свинцю, кадмію, миш’яку. Не менш небезпечні компоненти — феноли та формальдегіди, що мають здатність накопичуватись у повітрі. Інтоксикація отрутою викликає у дитини алергію, головний біль, кашель, а з часом — ураження нервової системи та навіть рак.

Захисники прав споживачів кажуть, якісний імпортний товар мав пройти українську експертизу, і тільки за цієї умови потрапити на прилавок. Відповідні документи покупці мають право вимагати у реалізаторів. Але на одному з ринків Запоріжжя, як виявили наші журналісти, у продавчині подібних «мейд ін чайна» іграшок ніяких сертифікатів не було.»Між тим, реалізаторам, які розповсюджують неякісну продукцію, загрожує штраф до 4 тисяч гривень, а якщо приховають від інспекторів інформацію про виробника, санкції зростуть до 25 тисяч гривень.

Наступним місцем, яке вирішили перевірити журналісти TV5 став магазин. І, як не дивно, тут продавці змогли продемонструвати сертифікати та необхідні на іграшки документи. Але, порушення виявилися і тут. «Тримаючи іграшку в руках, покупець має побачити призначення та застереження державною мовою. А на перевірених коробках — тільки англійська та ієрогліфи.

Окрім огляду упаковок та перевірки документі на іграшки, самі вироби, які зроблені з гуми та пластику, віддали на експертизу. Так вдасться перевірити, на скількі дешеві матеріали є безпечними для дітей. У гумових динозавриках шукали важкі метали, які є сильними токсичними речовинами та отрутами. У пластиковому конструкторі перевірили наявність фенолу та формальдегіду.

У гумових динозаврах, яких ми надали на експертизу, фталати не перевищують допустимої концентрації. Так само в нормі кількість важких металів: хрому, свинцю, миш’яку та кадмію. А от запах зразку межує з гранично допустимим значенням. Що стосується дитячого конструктора, то запаху він не має зовсім. Небезпечні фенол та формальдегід — у межах норми. Втім, спеціалісти кажуть, що це скоріше щасливий збіг. Бо у їхній практиці небезпечні іграшки траплялись доволі часто.

Так чи інакше, товар із Китаю теж буває якісним. Іграшки, які ми перевірили, тому приклад. Та пам’ятайте, щасливих випадковостей багато не буває. Тож завжди звертайте увагу на маркування державною мовою, купуйте іграшки тільки в упаковках, і обов’язково зберігайте чек. Він буде гарантією для захисту ваших прав у Держпродспоживслужбі

Источник: https://tv5.zp.ua/news/vbivchi-rozvagi-yaku-nebezpeku-dlya-ditej-kriyut-v-sobi-kitajski-igrashki/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top