Вчителя Запоріжжя скаржаться на примусове чергування в ТІЦах та Пунктах Незламності

У Запоріжжі зафіксовано зростання скарг від вчителів стосовно їх примусового чергування в ТІЦах та Пунктах Незламності.

«Вчителі обурюються, що жодних наказів та документів стосовно цього їм не надають, але графіки, включаючи, нічні чергування, вже складають. Починаються маніпуляції зарплатою та психологічний тиск, декому сказали, про чергування на канікулах», — повідомляє запорізька активістка Катерина Звєрєва.

Нагадаємо, «Форпост» вже повідомляв, що інформаційні центри в закладах освіти, які перетворюють на «пункти незламності», почали «кошмарити» перевірками та примушувати освітян чергувати там у три зміни.

До Офісу освітнього омбудсмена надходять запитання від працівників закладів освіти щодо їхнього залучення до роботи пунктів поза межами їхньої компетенції. Є випадки, коли директорів шкіл призначають керівниками пунктів. Так не має бути.

«На мою думку, варто призначати керівниками пунктів представників органів місцевого самоврядування», — зазначає омбудсмен Сергій Горбачов. Він наголошує, що першочерговим завданням керівників закладів освіти є забезпечення освітнього процесу в надскладних умовах.

У зв’язку з тим, що пункти незламності мають працювати цілодобово, тобто працівники мають чергувати в будівлі вночі, для організації роботи пункту в будь-якому приміщенні, що належить до комунальної або державної форми власності, потрібно видання відповідного наказу чи розпорядження військовою адміністрацією.

Без наказу залучення працівників до чергування в пункті не є законним. Виходить, в Запоріжжі директорка департаменту освіти порушує і права освітян, і норми праці? Бо вчителів та вихователів змушують працювати в таких пунктах та ще й облаштовувати їх власним коштом.

«На час суспільно-корисної праці за працівником зберігається основне місце роботи та виплачується заробітна плата не менша, ніж за основним місцем роботи. Все це регламентується Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», — пояснює Катерина Звєрєва.

Тобто якщо буде наказ, директори шкіл віддають свій трудовий колектив ПОВНІСТЮ на інші посади і мають знайти їм тимчасову заміну! А не вночі — в ТІЦ, а зранку — на урок.

«На початку повномасштабного вторгнення вчителі дуже багато зробили, як волонтери. Тож дайте їм навчати дітей. Оскільки Департамент освіти та профспілка освітян не зацікавлені і неспроможні відстояти вчителів, ми звертаємося до ЗОВА, Міністерства, Міністерства соціальної політики України», — підкреслює пані Катерина.

P.S. Вчителям рекомендують фіксувати всі пропозиції «почергувати» без законних підстав на аудіо, відео або скрінити.

Источник: https://forpost.media/novosti/vchytelia-zaporizhzhia-skarzhatsia-na-prymusove-cherhuvannia-v-titsakh-ta-punktakh-nezlamnosti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top