Велика «сіра зона»: як можуть розвиватися події в Курській області

ЗСУ розширюють зону впливу в Курській області, змусивши ворога перекинути війська. Російська територія перетворилася на «сіру зону», де постійно йдуть позиційні бої.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна «Під натиском окупанта. Чи втримають ЗСУ Вугледар і Покровськ та які цілі у РФ до холодів».

Як зазначається в матеріалі, попри те, що останніми днями підтверджених змін на моніторингових картах немає, казати про стабілізацію лінії зіткнення в Курській області не доводиться.
«Вона і не може стабілізуватися, тому що там немає такого фронту, як на нашому сході, де ми ведемо позиційні оборонні бої. На Курщині зовсім по-іншому», — зазначив експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
Зокрема, українські війська постійно пересуваються, невеликою кількістю своїх сил змушують тримати велику кількість ворожих сил, які не може задіяти Москва в Україні.
«Тому, за великим рахунком, усю Курську область принаймні до річки Сейм можна вважати «сірою зоною». Бо скільки там наших, невідомо. Там йдуть маневрені бойові дії, це дуже умовно можна порівняти з партизанською війною. Я думаю, що плюс-мінус така ситуація зберігатиметься і ми розширюватимемо зону нашого впливу», — додав експерт.
Операція ЗСУ в Курській області
ЗСУ розпочали операцію в Курській області 6 серпня та за місяць взяли під контроль 1300 квадратних кілометрів та 100 населених пунктів. Крім того, у полон було захоплено близько 600 російських військових.
Як свідчать документи, які українські спецпризначенці захопили на позиціях, російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани щодо її запобігання. Але підготуватися не змогло.

Росія тільки 11 вересня розпочала контрнаступ у Курській області, який не можна вважати успішним.

Share this post

нет
scroll to top