Асортимент окремих морозильних камер настільки різноманітний, що в ньому можна заплутатися. Моделі відрізняються одна від одної за об’ємом, організацією простору всередині, способом розморожування та призначенням. Найголовніша відмінність — конструкція. Вона може бути вертикальною, як у холодильників європейського типу, або ж горизонтальною — як у старовинних скринь для зберігання одягу та інших побутових речей.
Щоб зрозуміти, яка морозилка краще підійде для кухні, потрібно порівняти два різновиди за найважливішими критеріями.
Розмір
На професійних кухнях, в торговельних залах та на складах вільного місця вдосталь, тому там найчастіше використовують професійні морозилки горизонтального типу. Вони не дуже високі, щоб зручно було діставати продукти, але достатньо широкі, попри невелику товщину стінок. Наприклад, доступна за посиланням https://www.moyo.ua/bt/kbt/morozilniki/gorenje/ морозилка Gorenje у вигляді скрині — шириною понад 130 см. Вдома виділити стільки простору під неї реально лише за таких умов:
площа кухні — понад 15 квадратних метрів;
меблі — переважно компактні, як і кухонна техніка;
є потреба у зберіганні дуже великої кількості заморожених продуктів.
Вертикальні камери орієнтовані на експлуатацію в кухнях малої та середньої площі. Знайти слушне місце для монтажу набагато простіше. Це може бути вільний куток — якомога далі від плити та духової шафи, або зона прямісінько поряд з холодильником.
Можливість вбудовування
Теоретично вмонтувати в кухонний гарнітур можна як вертикальну, так і горизонтальну морозилку. На практиці ж, вбудована скриня — безглузде та незручне рішення. Так званий прихований монтаж ускладнює доступ до вмісту камери: доводиться робити частину стільниці піднімною, щоб можна було відкривати кришку.
Шафа — зовсім інша річ. Завдяки ергономічним переднім дверцятам, її можна запроторити в нішу в стіні, поставити під стіл чи сховати в пеналі або тумбі.
Корисний об’єм
300 літрів та 600 літрів — це максимальна місткість морозильних шаф та скринь відповідно. Мова йде про моделі, доступні у масовому продажі та придатні до використання у домашніх умовах.
Величезний загальний об’єм — перевага лише у тому випадку, коли в камері є що зберігати. Наприклад, річний запас м’яса та риби або добрячий урожай домашніх фруктів, овочів, ягід.
Купувати гігантську модель про всяк випадок нераціонально. Щоб вона працювала, потрібно більше електроенергії, навіть якщо половина полиць чи ящиків пустує. Для кількох паковань напівфабрикатів та морозива потрібен об’єм всього до 100 літрів. Приблизно такий літраж має міні морозилка Liebherr з магазину https://www.moyo.ua/bt/kbt/morozilniki/liebherr/.
Герметичність та зберігання холоду
Дверцята у вертикальних морозилок герметично зачиняються завдяки еластичним гумовим ущільнювачам. Під час відкривання всередину потрапляє тепло, тому компресору в такі моменти доводиться працювати інтенсивніше, щоб стабілізувати температурні умови. З часом ущільнювальна стрічка дещо зношується, тому дверцята доводиться притискати сильніше, щоб уникнути розгерметизації.
У горизонтальних моделей кришка важка, що є запорукою її щільного прилягання. Коли ущільнювач втрачає свої властивості, герметичність зберігається. Коли морозилка відкрита, тепле повітря всередину не «заходить», бо воно важче за холодне і не може опускатися вниз.
Організація простору та зручність експлуатації
Морозильна шафа краще підходить для продуктів з різних категорій. Її внутрішнє оснащення дозволяє дотримуватися правильного товарного сусідства. Всередині передбачено:
відкриті полиці,
закриті полиці з відкидними дверцятами,
висувні шухляди.
З вертикальної морозилки зручно брати їжу, що входить до повсякденного раціону. Не потрібно повністю спустошувати відділення, щоб знайти потрібний пакет чи контейнер.
Горизонтальна камера — для довготривалого зберігання. На дно можна покласти не потрібні продукти, а зверху — те, що може знадобитися найближчим часом.
Якщо на кухні немає де розвернутися, краще зупинитися на компактній морозильній шафі. З огляду на співвідношення ціни та літражу це не найвигідніший варіант, але за ергономічністю він поза конкуренцією.
Скрині коштують дешевше та вміщують більше, тому швидко окупаються. Особливо, якщо використовувати їх для додаткового заробітку: наприклад, зберігання напівфабрикатів чи корисних заморожених солодощів на продаж.
Источник: https://forpost.media/novosti/vertykalna-chy-horyzontalna-iaka-morozylna-kamera-krashcha-dlia-domashnoi-kukhni.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook