Виїзд з ТОТ Запорізької області у 2024 році: жінка описала дорогу і враження

Виїзд із окупованих територій зараз дуже ризикований захід. Але шлях до волі є. Своєю історією виїзду через Колотилівку поділилася мешканка Мелітополя.

Про це пише «РІА М», передає «Акцент».

Фінансове становище у жінки було не дуже, і на виїзд їй грошей не вистачало. Але коли вона звернулася до перевізника, він запропонував їй трохи заощадити на оплаті, взявши з собою в Україну переноску з котами, власники яких вже виїхали на підконтрольну Україні територію.

З Мелітополя пасажири виїхали по обіді:

За мною на адресу приїхала машина вже з котиками у переносці і далі я їхала вже разом із ними. Їхали бусом на 8 місць, це разом із водіями, – розповідає жінка.

До Маріуполя українці приїхали вже затемно, а далі поїхали не через Новоазовськ, а Донецьк та Луганськ:

По всьому маршруту нас кілька разів зупиняли блок-пости, водії тільки показували паспорти своїх і всіх пасажирів і ми їхали далі. У всіх пасажирів були крім українських російські паспорти. Їхали ми вночі без зупинок, на території так званих «лднр» були проблеми з навігатором і були моменти, коли водії заблукали і довелося розвертатися. До того ж, дороги були дуже погані. Але нарешті виїхали на перший кпп фінішну пряму і туди ми прибули о 4 ранку 6 січня, – розповідає жінка.

На блокпості у пасажирів дуже уважно перевіряли паспорти. Водій заздалегідь попередив, що російським прикордонникам не можна казати, що люди виїжджають на підконтрольну. Тому всі пасажири мали легенду, що вони їдуть через Білгород у різні міста Росії.

За словами мешканки Мелітополя, росіяни дивилися на людей з ненавистю і говорили «ви всі брешете». Далі був стандартний допит кожного пасажира, з перевіркою паспортів, телефонів, питань щодо наявності родичів у ЗСУ та цілями поїздки. Водночас інші прикордонники перевіряли сумки людей.

До Колотилівки українці приїхали приблизно о першій годині дня, і дуже переживали, що не встигнуть пройти КПП, і доведеться там ночувати, бо робочий день у прикордонників до 18:00.

Але о 17:00 рашисти дали команду їхати на КПП. Там у людей забрали телефони та паспорти. Пасажири на вулиці виклали всі речі зі своїх сумок і прикордонники їх оглядали. Потім довелося чекати на морозі, допоки окупанти перевірять пасажирів ще одного автобуса.

Потім рашисти почали викликати людей по одному на перевірку:

Поки чекали своєї черги, вислухали від охоронців, які ми нелюди, нацисти, обстрілюємо Білгород. Ми були не в тому положенні, щоби говорити з ними, тому стояли мовчки. Тільки одна бабуся повелася, коли до неї причепилися, чи підтримує вона дії «укронацистів», вона відповіла, що вона «нейтральна, проти політики» тощо. Тут понеслося: через таких як ви все і відбувається». Висновок: ніколи не ведіться на їх провокації, витримка головне.

На перевірці дивилися телефони, ставили питання щодо контактів.

Коли всі пройшли перевірку, охоронці махнули рукою у темряву: он туди йдіть. Крок ліворуч, крок праворуч – там міни. Ідіть швидко, доки ми вам у спину не почали стріляти». І ми пішли, — ділиться спогадами про евакуацію жінка.

Далі, незважаючи на втому та пройдені випробування, емоції у людей були радісними – вони вдома.

Українські прикордонники зустріли наших людей та відправили до Сум. Там, у волонтерських шелтерах, їх нагодували, організували ночівлю, і дали з собою в дорогу пакети з їжею та засобами гігієни.

Рано-вранці 7 січня жінка вирушила евакуаційним потягом до Києва, а там усі біженці отримали фінансову допомогу. Жінка дякує перевізникам, волонтерам за допомогу, і щаслива, що тепер на волі. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

На Запоріжжі у полон взяли одразу 12 окупантів-штурмовиків: відео захоплення загарбників Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/viyizd-z-tot-zaporizkoyi-oblasti-u-2024-rotsi-zhinka-opisala-dorogu-i-vrazhennya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top