Географію та масштаби можливого поширення радіоактивної хмари після вибуху ракети під Северодвинськом, що на півночі Російської Федерації, опублікував в соцмережі виконавчий секретар Організації Договору про заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо. Судячи з мапи, радіоактивна хмара була зафіксована над південно-східною та центральною Україною у період з 15 по 18 серпня. Про підвищення рівня радіації у епіцентрі вибуху почали писати одразу кілька вітчизняних та закордонних інтернет джерел.
В той же час, жителі Російської Федерації діляться у мережі відео, на якому, за їхніми словами, помітно вплив саме радіації. У всесвітній мережі починають висувати ймовірні версії причини вибуху.
Утім, чи мав вибух в Росії наслідки для України та зокрема для Запорізької області? Відповідь на ці» питання можна знайти одразу на кількох офіційних джерелах. Зокрема на офіційному сайті Державної інспекції ядерного регулювання України повідомляється, що за два дні після вибуху, з 10 по 16 серпня 2019 року, одразу кількома відповідальними структурами проводились додаткові спостереження радіоактивної ситуації. І спеціалісти нічого не виявили. Підвищення радіаційного фону не зафіксували і в країнах Західної Європи.
Слід» зазначити також, що до центру обробки даних моніторингу» радіаційного фону, що знаходиться у Відні, уже більше тижня не надходять данні з Російської Федерації.
Отже, фактично, за офіційною інформацією, вибух восьмого серпня на полігоні під Архангельськом, наслідків для України та конкретно для Запорізької області не спричинив.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/vibuh-raketi-na-rosijskomu-poligoni-chi-varto-zaporizkij-oblasti-boyatisya-pidvishhennya-radiatsijnogo-fonu/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook