Від реформатора до громадського діяча – кому праймеріз забезпечить депутатський мандат

Серед партій, які за даними екзит-полів проходять до Верховної Ради, найбільшу несподіванку для українців приготувала «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Прямісінько напередодні виборів політсила заявила про повне перезавантаження – змінила назву на «Європейська Солідарність» та оголосила праймеріз для потенційних кандидатів від партії.

«Пра́ймеріз» (англ. primaries – попередні), попередні вибори – тип голосування, в якому обираються кандидати від партії. Головна суть – унеможливити тиск впливових осіб на формування виборчих списків.

Наразі праймеріз вважається найпрозорішим та найдемократичнішим способом складання переліку кандидатів.

Потенційні депутати – хто вони?

Наразі на сайті ГО «Справа громад» вже зареєстровані 206 кандидатів з різних областей України. Можливістю, яку надає праймеріз, скористувалися і нові обличчя, і вже відомі українці. Серед них – ведучий Віталій Гайдукевич, політолог Сергій Таран, міністр у справах ветеранів Ірина Фриз, громадський діяч Олександр Палій, та інші.

Запорізьку область представили 13 осіб. Найбільш пізнаваним серед запорізьких кандидатів є народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність»  Ігор Артюшенко.

В Запоріжжі політик відомий в тому числі і як лідер запорізького Євромайдану. На всеукраїнському рівні тим, що регулярно посідає  топові місця незалежних рейтингів з депутатської діяльності.

За результатами роботи у Верховній Раді парламентар входить ТОП-10 з 423 депутатів, найкорисніших для реформ (згідно даних незалежної аналітичної платформи VoxUkraine). Наразі Ігор Артюшенко – єдиний політик з першої десятки депутатів-реформаторів, чия кандидатура представлена на громадських праймеріз.

Робота запорізького нардепа регулярно відзначається незалежними експертами.
Згідно даних аналітичного порталу «СЛОВО І ДІЛО» Ігор Артюшенко посідає 36 сходинку серед 423 депутатів за рейтингом відповідальності, і таким чином входить до 10% найвідповідальніших політиків сучасної України. Якщо ж порівнювати з іншими запорізькими колегами – Артюшенко виконав найбільшу кількість своїх обіцянок.

Згідно результатів моніторингового проекту, який здійснювала Громадська мережа «ОПОРА» в 105 мажоритарних округах по всій країні, аналізуючи законодавчу роботу депутата та його роботу у виборчому окрузі, парламентар зайняв почесне 20-те місце серед колег.

Рух «ЧЕСНО» констатує зразкову відвідуваність Ігорем Артюшенком пленарних засідань та відсутність зашкварів. Депутат жодного разу не прогулював, не кнопкодавив та не став фігурантом корупційних розслідувань.
За свою безапеляційну проукраїнську позицію Ігор Артюшенко перебуває в списку осіб, щодо яких російський агресор ввів персональні санкції.

Протягом каденції Ігор Артюшенко підтримував впровадження реформ, став співавтором ключових законопроектів, в тому числі законопроекту про Державну мову 5670Д, який нещодавно став Законом.

Свою кандидатуру до громадських праймеріз висунули ще два депутати, щоправда місцевих рад. Це члени фракції «Солідарність» в Запорізькій міській раді – ветеран АТО Андрій Согорін та підприємець Микола Бєлий.

Ще один відомий кандидат – ветеран АТО, призер «Ігор Нескорених» Євген Олексенко. Спортсмен активно займається громадською діяльністю, спортивною реабілітацією ветеранів, бере активну участь в організації спортивних змагань.

Багато українців знають підприємця, офіцера запасу, блогера Валерія Прозапаса та запорізького ветерана АТО Андрія Хімічева, який нещодавно увійшов до Громадської ради при Міністерстві ветеранів.

Повний перелік кандидатів з Запорізької області та їхні програми можна подивитись ТУТ.

Як відбуватиметься голосування

Голосування за кандидатів триватиме одну добу – 4 червня. Можливість голосування буде ввімкнено у 00.00 04.06.2019 до 04.06.2019 23.59.

Віддати голос за свого кандидата можна лише на сайті ГО «Справа громад». Але для цього обов’язково потрібно зареєструватися за ПОСИЛАННЯМ

Кожен зареєстрований користувач може зробити 5 голосів «за» і 5 голосів «проти».

Як зазначають на сайті, ГО надає партії «Європейська Солідарність» свої пропозиції, але будуть і кадрові пропозиції від самої політсилиї. Отже, на затвердження на з’їзді партії і до ЦВК піде мікс пропозицій.

Детальна інструкція, як проголосувати – ТУТ. 

В якості інструкції також можна скористатися відео.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-vid-reformatora-do-gromadskogo-dijacha-komu-prajmeriz-zabezpechit-deputatskij-mandat-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top