«Відбудова, зміцнення, розвиток»: праця на результат для усієї громади

Днями у Михайлівській сільській громаді відбулася толока, яка об’єднала активних мешканців села Георгіївське (один з 15 населених пунктів громади) та членів ГО “Відбудова, зміцнення, розвиток”.

Це один з етапів проєкту “Краудстартер. Створення дитячого майданчика” від «Краудфандингової платформи Моє Місто». Люди прибирали сміття та розчищали хащі, аби наблизити появу на місці пустки гарного майданчика для дітлахів, яким так бракує невимушених ігр та спілкування.

Про деталі проєкту і взагалі про роботу ГО «Відбудова, зміцнення, розвиток» кореспондентка «МИГа» розпитала очільницю організації Ольгу Стипаненко.

Третій сектор для громади дуже важливий

До її створення пані Ольга прийшла спонтанно. Друзі та знайомі давно кликали її до третього сектору, та рішення присвятити себе громадській діяльності визріло трошки більше року тому. Тоді пані Ольга взяла участь у заходах, які організувала у громаді Міжнародна організація з міграції (МОМ), а потім відгукнулася на прохання голови сільради Алли Король поїхати до Дніпра, де навчали писати грантові заявки. Ось на тому навчанні Ольга Стипаненко остаточно переконалася, що створювати громадську організацію треба, її дійсно не вистачає.

Пані Ольга звернулася з цією пропозицією до кількох активних мешканців і мешканок громади, які підтримали цю ідею. Колеги з запорізької ГО “СТЕП” допомогли зареєструвати статут, і 23 жовтня 2023 року ГО «Вібудова, зміцнення, розвиток» розпочала роботу.

Меблі для Креативного простору і книжки для бібліотеки

«На одній із платформ я побачила грантову пропозицію на 51 тисячу гривень, – розповідає пані Ольга. – Якраз тоді громада разом з МОМ облаштовувала Креативний молодіжний простір. Для його створення на базі бібліотеки надавалося обладнання, але не було нових меблів. От ми й вирішили спробувати виграти на них грант. Нам це вдалося”.

Планування наступної діяльності відбувалося після опитувань мешканців громади, аби бути для них корисними і задовольняти їх потреби. Однією з таких потреб виявилося поповнення бібліотеки українськими книжками.

“Я познайомилась у Києві з директоркою дитячої бібліотеки імені Шевченка, яка відгукнутися на пост, що був на сторінці Михайлівської громади, про збір книжок для наших трьох бібліотек. Пані Яна (директорка бібліотеки) разом з постійними відвідувачами назбирали для нашої громади понад 100 чудових книг. Канал Київ24 зробив про це сюжет. І вже після виходу сюжету мені зателефонувала пані Ольга – директорка київської бібліотеки ім. Лесі Українки – і розповіла про можливість заповнити запит на книги вартістю 30 000 гривень для кожної з трьох бібліотек. Що ми і зробили”, – ділиться Ольга Стипаненко.

Де знайти кошти на дитячий майданчик

Ще однією ідеєю було створення дитячого майданчика у селі Георгіївському. Взагалі на 15 населених пунктів громади існує тільки чотири облаштованих місця для розваг на дворі, і це проблема.

За підрахунками, на будівництво дитячого майданчика у Георгіївському потрібно 123 тисячі гривень. Спочатку активістки не розуміли, де взяти на це гроші, бо у грантових пропозиціях може бути пауза. Втім, гранти – не єдина можливість підтримки. Ольга Стипаненко з колегами звернула увагу на краудфандингову платформу «Моє Місто», яка пропонувала навчання з пошуку і збирання коштів на реалізацію суспільно значущих ініціатив. Потім, спираючись на отримані знання, команда підготувала проєкт “Краудстартер. Створення дитячого майданчика”.

“Це було непросто. Мало запропонувати ідею, потрібно ще виконати «домашні завдання» – залучити до її реалізацію відомих людей та засоби масової інформації, заручитися підтримкою підприємців тощо. Із цим ми впоралися. Потім відбулося обговорення проєкту онлайн. Деякі дописувачі, які зацікавилися проєктом, вважали, що будівництво майданчика – не на часі. Ми з цим не погодилися і пояснювали, що війна завтра, на жаль, не скінчиться, а дитинство проходить. То потрібно дарувати дітлахам радість. І знаєте, після бесід люди не тільки змінювали свою точку зору, а донатили на майбутній майданчик”.

Сертифікат від львівських підприємців

Фінансові можливості у мешканців громади обмежені, за кілька тижнів у громаді назбирали 12 300 гривень, до збору долучився місцевий підприємець. І тут у пригоді стали набуті пані Ольгою та її колегами горизонтальні зв’язки та навички з презентації та просування проєкту. Зокрема, на презентації у Львові були підприємці, які надали сертифікат для купівлі гойдалки, сміттєвого бака і лавки.

“Також наш збір у своїх соціальних мережах висвітлити згадані вище дві бібліотеки Києва, потім про майбутній майданчик написав пост актор, письменник Олексій Альохін, і завдяки йому ми назбирали за півтора дня 30 000 гривень.

Зараз ми дійшли до середини втілення нашої мрії. Треба дозбирати 27 тисяч гривень, потім провести ще пару толок, закупити обладнання, передати його сільраді, яка його і встановить”, – поділилася планами пані Ольга.

На шляху до безпеки і євроінтеграції

Команда ГО «Розбудова, зміцнення, розвиток» активно долучається до програм коаліції «Запоріжжя 1325». Зокрема, до навчань та зміцненню руху жінок-лідерок, які бажають змін у своїй громаді. В рамках проекту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом» жінки-лідерки Михайлівської громади з ГО “Відбудова, зміцнення, розвиток” провели обстеження центральних вулиць сіл на предмет безпеки територій. “Ми перевіряємо місцевість на безпеку, доступність, і разом з місцевою владою шукаємо шляхи вирішення проблеми. Приємно, що маємо відгук від влади, яка реагує на наші зауваження і пропозиції”, – каже пані Ольга.

Також громадські діячки нещодавно взяли участь у тренінгу в рамках проєкту «Українські громади на шляху до європейської інтеграції», який відбувався у Верховині. “Не викликає сумніву, що наш шлях лежить до Євросоюзу, і про його переваги треба більше розповідати односельцям. На конкретних прикладах. Ми сподіваємося в рамках цього проекту відвідати Польщу і знайти там громаду-партнера, щоб дізнатися про деталі організації достойного життя”.

Жінки-лідерки на черговому навчанні

Михайлівська сільська територіальна громада залучена до проєкту громадської організації Спільно HUB з розробки програм відновлення для п’яти громад Запорізької області. Жінки-лідерки і членкині ГО «Відбудова, зміцнення, розвиток» брали активну участь у написанні відповідних планів. Бо впевнені, що треба працювати на перспективу, і ніхто за нас цього не зробить.

“Війна усе змінила, – каже Ольга Стипаненко. – До повномасштабного вторгнення ми були дещо заклопотані власними справами. Тепер же стало очевидно, що запорука нашої перемоги – у єднанні й активності. І мені подобається ця робота, коли бачиш результат, від якого виграє уся громада”.

Успіхів!

Ганна ЧУПРИНА, фото зі сторінок ГО «Відбудова, Зміцнення, Розвиток» у соцмережах

Сообщение «Відбудова, зміцнення, розвиток»: праця на результат для усієї громади появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top