Дружини та діти загиблих захисників-метінвестівців взяли участь у програмі «Незламна мама»
Протягом трьох тижнів дружини та діти полеглих на фронті працівників Запоріжсталі, Запоріжкоксу, Запоріжвогнетриву, ЗЛМЗ та інших підприємств Метінвесту приймали участь у проєкті «Незламна мама» від «Фонду Маша», який підтримує гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя».
Головна мета проєкту – стабілізація психоемоційного стану та підтримка родин полеглих героїв. Для учасниць на базі оздоровчого центру у Моршині проводили групові та індивідуальні консультації з психологами, просвітницькі заняття із сімейної психології, тілесну терапію та артмайстерні, організовували дозвілля для дітей тощо.
Одна з учасниць – запоріжанка Юлія Тимофєєва – на фронті втратила свого чоловіка Дениса Тимофєєва. Працівник Запоріжсталі, захисник України загинув у боях на Харківщині у березні 2022 року. В родині залишилося двоє синів.
«Для дітей Денис був та залишиться прикладом мужності, молодший навіть хоче йти його стопами військового. Звісно, втрата була для всіх нас дуже складною, тому відгукнулися на участь у програмі. І не шкодуємо. Цей проєкт відкрив очі, ствердив, що можна жити далі – навіть в таких складних умовах війни.
Я відкрила для себе флористику, хочу розвиватися в цьому напрямку надалі. Діти теж відчули ковток свіжого повітря, завели друзів, з якими спілкуються і зараз. Ця програма пішла усім нам на користь!», — говорить Юлія Тимофєєва, учасниця проєкту «Незламна мама».
Марина Дорогокупля – жінка героя з Запоріжсталі Павла – теж взяла участь у програмі, разом з донькою у Моршині віднайшла натхнення та силу.
«Ця програма дійсно допомагає жінкам йти далі, повертатися до життя і відновлюватися після тяжких психологічних травм. Я на власні очі бачила, як жінки звідти повертаються іншими – спокійними і впевненими. Дуже добре, що такий проєкт існує, бо свого часу мені довелося наодинці переживати складні часи.
Моя донька, з якою ми разом брали участь у програмі, розкрилася, знайшла друзів, живе спілкування та різноманітні активності від «Незламної мами» пішли їй на користь. Я вдячна за цю можливість і підтримку», — зазначає Марина Дорогокупля, учасниця проєкту «Незламна мама».
Олена Рева – жінка полеглого героя Дмитра Реви, що до повномасштабної війни працював на Запоріжвогнетриві, теж долучилася до програми. Жінка впевнена: участь у програмі «Незламна мама» пішли на користь їй та її дочці Насті. Психологічні методики та поради, отримані в таборі, планує використовувати й надалі.
«Найбільше мені сподобались індивідуальні психологічні сесії, де я отримала базові установки «ключики», які можна використовувати у подальшому відновленні ментального здоров’я. Цікавими і різноманітними видались заняття з арт-терапії, жіночої краси та тілесної терапії, зокрема запам’ятались танцювальні вправи для розслаблення.
Був морально непростий, але корисний досвід роботи у ресурсних групах. Зануритися у дитячу психологію, дізнатися нові методики з виховання щасливої та здорової дитини змогла на лекціях-заняттях з дитячими психологами «Теплі теревеньки». Дочці сподобалися групові дитячі заняття, адже у прифронтовому Запоріжжі не так багато можливостей для спілкування з однолітками.
Хочу відзначити професійність психологинь, їх тактовність та індивідуальний підхід. Я задоволена, що все-таки наважилася на участь у програмі. Щиро вдячна організаторам за таку можливість», — говорить Олена Рева, учасниця програми «Незламна мама».
Нагадаємо, ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» з 2022 року виступає партнером програми психологічного відновлення «Фонду Маша». Загалом цьогоріч упродовж сімдесятого заїзду реабілітаційної програми її учасниками стали 40 дружин і дітей загиблих метінвестівців з Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу, Покровська та інших.
Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. Від початку повномасштабної війни проєкт допоміг понад півмільйону людей. Українці отримали 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медикаменти та обладнання на 9,5 млн грн.
До проєкту долучилося 10 фондів і громадських організацій, а також понад 250 компаній-донорів з усього світу. За час його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,8 млн євро.
Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» — протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей. Від початку повномасштабної війни психологічну реабілітацію за сприяння ініціативи пройшли майже 1 200 жінок і дітей.
Раніше ми писали, що Метінвест цього літа оздоровить 100 дітей співробітників-військовослужбовців і ветеранів.
Джерело