Сьогодні легенді українського фотомистецтва Олегу Бурбовському виповнюється 85 років
6 вересня виповнюється 85 років метру української фотографії, фотохудожнику Олегу Бурбовському. Він – один із засновників знаменитого Запорізького фотоклубу, голова Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України, Почесний громадянин Запоріжжя, заслужений працівник культури, заслужений фотохудожник України.
Олег Бурбовський — дуже гарний портретист, вміє показати душу людини незалежно від того, чи фотографує президентів, зірок чи звичайних людей. І не лише людей. Його візитною карткою став «Чорний кіт», знятий 1964 року в Таганрозі. «Візитками» можна назвати також фото «Позаду ціле століття» (портрет старої жінки), «Поцілунок» (павичі).
Три доленосні випадки з життя Олега Бурбовського
— Вперше взяв до рук фотоапарат у Запорізькому радіотехнічному технікумі 1956 року, який і вважаю початком фотографічного шляху, — розповідав «Індустріалці» Олег Бурбовський. — Друг дав німецький «Кодак», який він потім мені подарував.
— Вступив до Таганрозького радіотехнічного інституту, де визначилася моя доля. Купив «Зеніт С», виникло бажання фотографувати щось художнє. Зняв вигляд із вікна гуртожитку «Осінь» і досі одна з моїх улюблених фотографій.
В інституті познайомився із засновником Таганрозького фотоклубу Михайлом Громовим. Побачивши мої знімки, він сказав: «Та ця «Осінь» житиме вічно!» та запросив взяти участь у виставці. Громів мене запалив. До знайомства з ним не думав, що так глибоко піду у фотографію.
Сімейним щастям теж завдячує Громову. На відкриття виставки прийшла Людочка із подружкою. Михайло Петрович сказав: «Якщо впустиш цю дівчинку, іншу людину не знайдеш». Ми були знайомі з Людмилою, а тут я придивився і ми побралися.
— 1963 року відкрили Запорізький фотоклуб. Його організували Роман Баран, Аркадій Конопльов та я. До нас приєднався Марк Серебренніков, він і став першим головою Запорізького фотоклубу, а я головою худради. Незабаром наш фотоклуб став відомим на всю країну.
Був випадок
Знімав перший енергоблок Запорізької атомної електростанції з божевільної висоти
У житті Олега Бурбовського були екстремальні зйомки. Однією з таких стало знімання енергоблока Запорізької АЕС. Про яку зараз, на жаль, через терористичні дії російських військових, пише весь світ.
— Коли було змонтовано перший енергоблок Запорізької АЕС, мені дали завдання сфотографувати його, — згадував Олег Бурбовський. — Після зйомок енергоблок накривали ковпаком.
Мене підняли на ліфті крана на божевільну висоту. Я мав пройти вузькими сходами стріли крана в центр енергоблока і зняти «начинку». Зі страховки — лише головний інженер. Звісно, було страшно. Але коли подивився на всі боки — Дніпро, піски, така краса! Почав фотографувати, і страх пішов.
А вночі мене почало «бити», піднялася температура. Але вранці все було нормально.
Як розповів Індустріалці Олег Бурбовський, він готує до відкриття свою ювілейну виставку. Що і коли там можна буде побачити – повідомимо після відкриття.
Читайте також: Запоріжці організували у Варшаві виставку, яка показала погляд митців на воєнні злочини.
Фото зі сторінки Олега Бурбовського у «Фейсбук» та автора
Сообщение Відомий фотограф, який сьогодні відзначає ювілей, знімав енергоблок ЗАЕС із божевільної висоти появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/vidomiy-fotograf-yakiy-sogodni-vidznachaye-yuviley-znimav-energoblok-zaes-iz-bozhevilnoyi-visoti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook