Хоча літній сезон-2022 для українців перетворився на звуки повітряних тривог та військовий терор мирних міст з боку так званого “братського народу”, наступне літо багато хто з нас налаштований провести на рідному Чорному морі. Насамперед йдеться, звичайно, про курорти Одеської області, де, окрім Південної Пальміри, є безліч місць для відпочинку на морському узбережжі. І кожен тут зможе вибрати курорт залежно від своїх уподобань, у розрахунку на різний бюджет та у різному форматі. Докладніше про те, куди поїхати на одеському чорноморському узбережжі та на які умови відпочинку можна розраховувати, пише сайт OtpuskTime.
№1. Затока – найпопулярніший курорт Одещини
Курортне селище Затока розташоване на Будакській косі між Дністровським лиманом та Чорним морем.
Море в районі Затоки з рівним і пологим піщаним дном, глибина наростає досить динамічно. Піщані пляжі на курорті просторі, довжиною близько 20 км та шириною до 150 м у деяких місцях. У більшості пляжних зон у межах баз відпочинку є оренда шезлонгів, встановлені тіньові навіси та урни, рятувальні вежі. У західній частині коси починається смуга диких пляжів.
Затока вважається одним із найдорожчих чорноморських курортів в Україні; середня вартість номера за добу становить 500-1000 гривень з особи. При цьому можна знайти як бюджетні номери «економ» зі зручностями на території, так і комфортабельне житло з гарним сервісом на першій береговій лінії.
З розваг найбільшою популярністю користуються луна-парк у центрі курорту та аквапарк на території великого готельно-розважального комплексу у східній частині Затоки. Звичайно, тут є повний набір пляжних атракціонів: банани, катамарани, водні гірки, парасейлінг, водні мотоцикли і т. ін. За півгодини їзди на північ від Затоки, на березі Дністровського лиману, розташована головна історична пам’ятка регіону – Білгород-Дністровська фортеця, а трохи ближче до курорту – Центр культури вина «Шабо» у селі Шабо.
№2. Кароліно-Бугаз – східний сусід Затоки
Кароліно-Бугаз – це невелике село, яке межує на заході із Затокою і має вихід до моря на сході та до Дністровського лиману на південному заході.
У Кароліно-Бугазі рівна берегова лінія та порівняно неглибоке море, яке підходить для відпочинку з дітьми. Місцеві пляжі піщані та досить широкі, але обладнані переважно лише біля баз відпочинку на першій лінії.
На курорті здаються як номери в готелях преміум-класу за ціною близько 1000 гривень з особи на добу або котеджі вартістю до 5000 гривень на добу та вище, так і бюджетні варіанти в приватному секторі від 150-200 гривень на добу.
Туристична інфраструктура Кароліно-Бугаза не так добре розвинена, як у Затоці, тому за розвагами більшість відпочивальників вирушають на сусідній курорт. Але в південній частині села працюють магазини продуктових мереж «Копійка» та «Таврія В», що дозволяє купувати продукти та товари першої необхідності без звичної «курортної націнки». Крім того, завдяки залізничному сполученню електричкою з Кароліно-Бугаза можна швидко дістатися Одеси.
Окрім розваг у Затоці, з Кароліно-Бугаза організують екскурсії до Центру культури вина «Шабо», Білгород-Дністровської фортеці, а також до більш віддалених туристичних локацій на кшталт Одеси або Вилкового.
№3. Грибівка – поєднання спокійного відпочинку та гарної інфраструктури
Грибівка – це село за 30 км від Одеси, курортна зона якого користується популярністю у любителів спокійного відпочинку без галасливих розваг. Сільська забудова розташована приблизно за 2 км від берега моря, а курортна зонв виходить прямо на морське узбережжя. Через курорт протікає річка Барабой, яка тут впадає в Чорне море.
Пляжі Грибівки досить широкі, хоч і не порівняти із Затокою або Кароліно-Бугазом, вкриті дрібним піском. Вхід у море пологий, причому протягом близько 20-30 м від берега зберігається мілководна зона, що перетворює курорт на чудове місце для відпочинку з дітьми.
На курорті пропонують номери із різними умовами проживання; більшість баз відпочинку та готелів знаходяться на першій береговій лінії та виходять на власний обладнаний та чистий пляж. Бюджетніше можна відпочити в приватному секторі в самому селі або в наметових містечках на околицях Грибівки.
Курортне життя в Грибівці в основному зосереджене поряд з центральним пляжем та на набережній, де розташовані кафе, караоке-бари та торгові точки. Крім того, у селі працює невеликий луна-парк з атракціонами для дітей та дорослих, встановлені надувні батути та водні гірки.
№4. Санжійка – доступний відпочинок поряд з Одесою
За 5 км від Грибівки, на схід узбережжя, знаходиться курортне село Санжійка популярне серед любителів відпочинку у тихому та непереповненому туристами місці.
Особливістю курорту є вузькі пляжі, які підпирає високий стрімкий берег, а також море з пологим дном і плавним наростанням глибини. Крім того, Санжійка підійде для відпочиваюльників із порівняно скромним бюджетом. Наприклад, номер із зручностями на території у приватному секторі коштуватиме від 100 гривень за особу на добу. За розміщення із зручностями, залежно від категорії номеру, доведеться викласти від 200 до 800 гривень. А за 2-3 тисячі гривень можна зняти цілий котедж із усіма умовами для комфортного відпочинку.
З недоліків Санжійки – слабко розвинена інфраструктура, точніше, практично повна її відсутність. Один-два невеликі продуктові магазини знайдуться, але за рештою доведеться їхати в сусідні Чорноморськ, Кароліно-Бугаз або до Одеси.
№5. Сергіївка – просторі пляжі та лікувальні води
Сергіївка розташована на березі Будакського (Шаболатського) лиману приблизно за 90 км на південний захід від Одеси і відома насамперед як бальнеологічний курорт завдяки шаболатським лиманним грязям та джерелам мінеральних вод. Крім того, селище обирають для спокійного відпочинку у тихій місцевості.
Мілкий і захищений від холодних течій однойменною косою Будакський лиман залишається теплим все літо, що приваблює на курорт відпочивальників з дітьми. До того ж через водойму прокладено пішохідний міст, щоб бажаючі могли дійти до піщаних пляжів на косі та викупатися у відкритому морі.
Для відпочинку в Сергіївці пропонують номери різного класу в санаторіях, міні-готелях та на базах відпочинку. Також тут можна зняти окремі апартаменти або подобово орендувати квартири в звичайній багатоповерхівці. Загалом ціни в Сергіївці нижчі, ніж на сусідніх курортах на кшталт Затоки, і стартують від 150 гривень за особу на добу на базі відпочинку та від 400 гривень за квартиру подобово.
У Сергіївці непогано розвинена інфраструктура, є тінисті парки та сквери, затишні кафе, дискотеки та нічні клуби, парк «Долина Казок» із яскравими фігурами казкових героїв.
№6. Чорноморськ – молодший брат Одеси
Чорноморськ – це, перш за все, портове та промислове місто, що не заважає йому бути затребуваним курортом та рідкісним на Одещині володарем пляжів з Блакитним прапором. Окрім розвиненої інфраструктури, на відпочивальників тут чекає продумане міське планування, яке фактично розділило промзону та житлові масиви з курортною забудовою на два окремі райони.
Пляжі в Чорноморську досить широкі, вкриті піщано-черепашковою сумішшю, а центральний міський пляж навіть удостоєний нагороди «Блакитний прапор».
Курортне житло Чорноморська включає недорогі кімнати в приватному секторі на деякій відстані від моря, номери в приватних пансіонатах, гостьових будинках і на базах відпочинку з різним рівнем комфортності, котеджі з басейнами, які стоять окремо, а також звичайні квартири в багатоповерхових будинках. Крім того, у вигляді екзотики можна орендувати елінги – гаражі для човнів, перероблені під номери.
Характерна риса Чорноморська — велика кількість зелені, скверів та парків. У місті є луна-парк, тенісний клуб з кортами, професійне поле для пляжних видів спорту, набережна з кафе, нічними клубами та розважальними закладами.
№7. Лебедівка – коктейль із моря та соснових масивів
Невелике село Лебедівка на Одещині знаходиться між Чорним морем та озером лиманного типу Бурнас. Піщані пляжі тут поєднуються з хвойними масивами, що надає курорту особливої чарівності, а місцевому повітрі – неповторний аромат.
У Лебедівці у відпочивальників є вибір між пляжними зонами на морському узбережжі та на березі лиману, причому навіть на центральному пляжі можна розміститися досить вільно. Для тих, хто любить більш відокремлені місця, є дикі пляжі на березі моря під урвищем, які, втім, не завжди безпечні через регулярні зсуви ґрунту.
На курорті пропонують житло для відпочивальників із різними запитами, від 150-200 гривень з особи за добу за розміщення без зручностей до номерів із зручностями близько 300-600 гривень на добу. Окремі котеджі для компаній коштуватимуть від 2000-3000 гривень на добу.
Лебедівка підійде відпочивальникам без особливих вимог до інфраструктури та розваг, для яких ідеальним варіантом дозвілля є споглядання гарних заходів сонця і світанків, а також спостереження за дельфінами в прибережних чорноморських водах.
№8. Катранка – тиша та доступність
Катранка – це курортна зона, яка належить до території села Лиманське та знаходиться більш ніж за 100 км на південний захід від Одеси. Вона сподобається тим, хто любить тишу, спокій та відпочинок на природі, тому що тут немає дискотек, галасливих нічних закладів, претензійних кафе та масових розваг.
Курортна зона розташувалася між солоними озерами Сасик та Джантшейське поруч із узбережжям Чорного моря. На піщаний пляж, який знаходиться на косі-пересипу, доведеться ходити пішохідними містками через лимани. Поїздка сюди прирівнюється до екотуризму, оскільки Катранка віддалена від великих міст, у продажу переважають екологічно чисті продукти місцевого виробництва, а курортне житло представлене переважно більш-менш сучасною забудовою.
Відпочинок у Катранці також тішить демократичними цінами. Так, ціни на кімнати без зручностей у приватному секторі стартують від 70 гривень за особу на добу, а середня вартість двомісного номера зі зручностями становитиме близько 300 гривень.
З Катранки організовують поїздки до Вилкового, Дунайського біосферного заповідника та до «нульового» кілометра Дунаю.
№9. Расейка – курорт між озерами
Расейка є невеликою курортною зоною, яка входить до складу села Приморське. Вона розташована в оточенні лиманних озер Малий Сасик на сході та Джантшейське на заході, які відокремлені від Чорного моря піщаним пересипом. Від курортної зони до морського узбережжя через озера прокладено дерев’яні містки довжиною до 300 м, а на південному заході збудовано капітальну греблю для проїзду автомобілів.
Пляжі Росейки піщані і досить просторі, але здебільшого дикі. Навіси від сонця та інша пляжна інфраструктура є лише у центральній частині узбережжя. Проте море тут неглибоке біля берега, тепле і відрізняється відсутністю водоростей.
На курорті можна орендувати житло без зручностей на території невеликих баз відпочинку та гостьових будинків за ціною від 100-150 гривень з особи за добу або номери зі зручностями від 250 до 550-600 гривень з відпочивальника за добу. Крім того, в Расейці працює два дитячі оздоровчі табори.
Туристична інфраструктура на курорті розвинена порівняно слабко, але необхідний мінімум у вигляді кількох продуктових магазинів аптек знайдеться. Розваги забезпечать невеликий парк, розважальний дитячий центр, нічний клуб «Риф». З екскурсій відпочивальники найчастіше обирають природний парк «Тузловський лимани», Вилкове та Білгород-Дністровську фортецю.
Отже, курорти Одеської області можуть запропонувати різні варіанти відпочинку на морському узбережжі, які задовольнять запити навіть вибагливих туристів. Впевнені, що завдяки ЗСУ у всіх нас буде можливість переконатися в цьому в сезоні 2023 року.
Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/255228/vidpochinok-na-chornomu-mori-2023-top-9-morskih-kurortiv-odeskoi-oblasti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook