Відтепер вивезти дитину за кордон на лікування чи відпочинок можна без згоди одного із батьків

Фото — ілюстрація

У Головному територіальному управлінні юстиції в Запорізькій області роз’яснюють, у Законі передбачається зміна правил виїзду неповнолітньої дитини за кордон і встановлюються нові підстави.

Система значно спрощується. Надання на кордоні рішення відповідних держорганів про визначення місця проживання дитини та довідки про заборгованість із виплати аліментів є підставою для безперешкодного виїзду дитини за кордон на відпочинок чи лікування.

Перша стосується батька або матері, з якими проживає малюк. Якщо ви не перешкоджаєте бачитись з дитиною, можете виїхати разом (з дитиною) на відпочинок за межі України строком до одного місяця. Навіть якщо другий з батьків не дає на це згоду.

Друга ситуація, коли той з батьків, хто не живе з дитиною, має заборгованість зі сплати аліментів. У такому разі тимчасово виїхати за кордон з дитиною стало простіше. Для цього достатньо отримати в органах виконавчої служби довідку про наявність заборгованості з боку іншого з батьків більше чотирьох місяців та пред’явити її прикордонникам.

Є можливість виїхати за кордон з малюком і тому з батьків, хто не проживає з дитиною. Однак ключовою умовою тут є повне виконання батьківських обов’язків і відсутність заборгованості зі сплати аліментів.

У разі відповідальної сплати аліментів, такому батьку чи матері слід рекомендованим листом надіслати прохання до того з батьків, з яким проживає дитина, про надання нотаріально посвідченої згоди. Якщо в десятиденний термін після отримання листа згоди не було надано, дозвіл можна отримати через суд. Такі згоду або дозвіл треба пред’явити прикордонникам.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник: https://forpost.media/novosti/vidteper-vivezti-ditinu-za-kordon-na-likuvannja-chi-vidpochinok-mozhna-bez-zgodi-odnogo-iz-batkiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top