Військовий експерт Олексій Арестович прокоментував телефонну розмову Зеленського та Путіна

Військовий експерт Олексій Арестович прокоментував політику Зеленського та телефонну розмову з Путіним.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук.

“Я так розумію, два ходи в риториці і діях Зеленського, де Путін – не голова держави-агресора, а один з «… лідерів Нормандського формату», який може «… вплинути на ту сторону», означає систему. А система означає зміну політики.

П’ять років Україна доводила всьому світу, що Росія – агресор. Приймала відповідне внутрішнє законодавство, створювала прецеденти і рішення міжнародних організацій і держав-партнерів. На цих рішеннях трималися санкції. Санкції послаблювали Росію. Ослаблена Росія – це посилена безпека для України і багатьох інших країн. Тепер Росія не агресор. Вона тільки «… впливає на ту сторону». Треба просто зателефонувати Путіну. Знаєте, я завжди дивлюся на дрібну моторику. Вона завжди каже правду. Зеленський не зрадник. Він дійсно старається. Просто він намагається з двох мотивів:

1. Він артист, і не хоче приймати рішення по війні. Це так засмучує тонку психіку: гинуть люди в результаті твоїх рішень, це так неприємно. Це не КВН, що не купання на сонячному одеському пляжі. Зеленський хоче закінчити війну не стільки для України, скільки для себе. Позбутися від необхідності возитися в крові. Держава в смартфоні це набагато приємніше.

2. Він виходить зі світу уявлень звичайного криворізького ватника з його кругозором. Ну там, 9 травня, загальна історія, коротше – вся ця війна, якщо і не барига Порошенко влаштував, то точно – просто «непорозуміння». А раз непорозуміння – треба просто попросити і домовитися. Він не бачить системної політики Путіна, яка полягає в тому, щоб не було ні України, ні Зеленського – як її президента – мінімум.

Впевнений, що якби він розумів реальну ситуацію, і реальну політику російського керівництва, він би діяв інакше. Але він не розуміє. А ось тепер пункт три. В його оточенні точно є люди, які розуміють всю логіку реальної ситуації. Але чи вони йому про неї не говорять, чи він поки не слухає. Я повторююсь: якщо у хірурга – кладовище за спиною, поки навчиться, то у командувача – десять.

Порошенко заплатив Іловайськ і Дебальцеве, поки зрозумів, що бізнес-логіка проти імперії не годиться. Зеленський почав платити: шість убитих і дев’ять поранених солдатів за два тижні «перемир’я». Всі його дії дивно нагадують дії Порошенко на початку конфлікту, коли він посеред успішного наступу теж оголошував «перемир’я». За одним винятком: – Порошенко тільки починав війну. А Зеленський діє на шостий рік війни. Я уявляю, як ірже Путін перед тим, як взяти трубку в руки і відповісти Зеленському. Володимир Олександрович з кращих людських спонукань прискорено зливає в унітаз всі наші досягнення за цю війну, що ми відхаркували кров’ю п’ять років поспіль. Розумієте? З кращих людських спонукань. Так працює сценарна логіка. Зрадник, який зливає країну – це занадто просто. Славний малий, який опустив досягнення п’яти років кривавих зусиль двома телефонними дзвінками – ось сюжет. З сьогоднішнього дня Путін – вже не агресор.

Він ніби мудрий і втомлений лідер над сутичкою. Санкції вже знімають з Росії, немає? Адже мудрий і втомлений лідер так старається, щоб не стріляли. Таким його зробив новий український президент. Друзі. Це лише початок. Такими темпами до жовтня – грудня процеси можуть стати некерованими. І в піку країну заведе хороший хлопець, який просто хоче миру. І ті люди, які знають правду і йому її не говорять – заради своїх звань і посад. Заради особистого положення. Знаєте, що таке «совок»? Совок це не там, де начальство кричить. Воно й на Заході кричить. Совок це там, де підлеглі вважають за краще промовчати. Як там нам обіцяли на виборах? Жити по-новому? .. Країна в смарт-тлі: – з внутрішніх проблем дзвонимо Баканова, – за зовнішніми – Путіну. По буднях – Коломойському” резюмував Арестович.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/vijskovij-ekspert-oleksij-arestovich-prokomentuvav-telefonnu-rozmovu-zelenskogo-ta-putina.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top