У Запоріжжі триває програма з реабілітації для ветеранів та діючих військовослужбовців «Вільні хвилі»
У межах проєкту «Вільні хвилі» ветерани війни та військовослужбовці у Запоріжжі четвертий місяць займаються за реабілітаційною методикою призера Олімпійських ігор з плавання Дениса Силантьєва.
Це допомагає захисникам України покращити здоров’я після поранень та прискорює процес реабілітації – фізичної та психологічної. У проєкті вже взяли участь майже 100 ветеранів, а головне — вони мають успіхи.
Програма стартувала в Запоріжжі у липні на базі одного з басейних комплексів міста. Фінансову підтримку проєкту «Вільні хвилі» надала компанія Метінвест та комбінат «Запоріжсталь» в координації з ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій».
«Щоб почати тренуватися, достатньо показати просто свідоцтво УБД — учасника бойових дій. Ми запитуємо в захисника, які в нього поранення, які травми, проблеми. Далі дивимось, що він може робити на воді, чи болісно йому рухати руками та ногами, чи болять в нього суглоби. У нас займаються не тільки ветерани, а й діючі військовослужбовці. Вони приїжджають на два тижні з фронту, і ми за цей час маємо допомогти їм відновитися, і фізично, і психологічно — впоратися зі стресом та навантаженням. Вода дає такий результат, який не може дати будь-яка інша активність. Тому ми дуже задоволені тими результатами, яких досягають учасники проєкту», — каже Денис Силантьєв.
Григорій Цуркін відвідав реабілітаційні заняття з плавання понад 15 разів. Чоловік воював на Сході країни ще у 2016 році за часів АТО, а на початку повномасштабної війни знову долучився до війська.
Разом з побратимами він не пропустив ворога на Запоріжжя, прийнявши бій у Василівці. Потім воював на Оріхівському напрямку.
Заняття з плавання, каже Григорій, для нього не тільки реабілітація, а й спілкування з однодумцями.
«Коли приходиш сюди, по-перше, отримуєш розрядку через плавання. По-друге, тут спілкуєшся з такими самими ветеранами, з хлопцями. Є тут ті, з ким я був в одному окопі, в одному бліндажі, з нашої бригади, за нашого батальйону, роти. Зараз людей стало більше — і дівчата ходять, і жінки-ветеранки. Я й знайомим своїм всім розповідаю про такі заняття. Нещодавно якраз привів одного хлопця, він з фронту приїхав, я йому запропонував долучитися, побалакав з тренером — і він вже плаває», — поділився Григорій.
Ще один учасник проєкту «Вільні хвилі» — Сергій Рульков. До повномасштабного вторгнення чоловік працював на комбінаті «Запоріжсталь», на другий день великої війни добровольцем пішов у військо. Зараз завдяки плаванню захисник відновлюється після поранення.
«Я вже понад пів року проходжу реабілітацію, і плавання — це одна з найважливіших її складових. Я нещодавно долучився, відвідав тільки два заняття, але вже бачу ефект. Такі проєкти вкрай необхідні зараз, ця підтримка людям, які отримали поранення, дуже допомагає», — каже Сергій Рульков.
Заняття для ветеранів війни в межах проєкту «Вільні хвилі» проводять тричі на тиждень. Для кожного учасника розробляють індивідуальну програму, в залежності від фізичних особливостей.
«Проєкт «Вільні хвилі» ми розпочали більше трьох місяців тому завдяки нашим партнерам — компанії Метінвест. Ми запропонували нашим ветеранам безкоштовно відвідувати реабілітацію через плавання. На початку проєкту ми створили загальний чат, і кожний, хто відвідує заняття, ділиться своїми досягненнями, розповідають про фізичний стан після занять, загальне відчуття після тренувань. Це дуже гарно допомагає оперативно приймати рішення і коригувати програму, тому що дуже важливий індивідуальний підхід до кожного з тих, хто відвідує ці заняття. Це дає можливість максимально ефективно використовувати реабілітацію на воді, щоб допомогти хлопцям якомога швидше», — зазначив Денис Силантьєв.
У ветеранів та військовослужбовців з Запоріжжя є можливість безкоштовно долучитися до участі у проєкті. Отримати більше інформації про програму «Вільні хвилі» та записатися на тренування можна за телефоном 073 444 19 27.
Зазначимо, що нещодавно за підтримки Метінвесту проєкт Дениса Силантьєва «Вільні хвилі» зі спортивної реабілітації через плавання для поранених військовослужбовців та ветеранів з інвалідністю стартував і в Кривому Розі.