Випалювання листя і сухої трави — це вбивство тварин: зоозахисниця розповіла, як вберегти природу

У нашій області, як і на території всієї країни, тема спалювання листя є вкрай актуальною. З березня по травень та восени, мешканці як міста, так і ті, хто живуть поза межами великих населених місць, можуть знищувати десятки і сотні гектар територій саме під час випалювання «сезонного сміття». Зоозахисниця розповіла, що на сьогоднішній день вже є інформація про сотні тварин, що гинуть у вогні таких вогнищ. Столичні зооволонтери встигають рятувати птахів та диких тварин з вогню, у Запоріжжі ж, на жаль, кількість загинувших тварин лише збільшується.

Олеся зазначає, що у вогні можуть гинути не лише дикі тварини, такі як гризуни, їжаки, але й «домашні» тварини. Наприклад – собаки, які вимушені жити на відкритих місцевостях. За її словами, дуже багато людей просто не замислюються над тим, що у паростях, які люди випалюють, мешкає багато тварин і птахів.

Волонтерка стверджує, що, наприклад, в таких тварин, як лиси, ще є шанси на порятунок, бо вони спритні. А ось гризуни – зайці, миші та інші подібні тваринки, фізично не встигають вибігти з осередку вогню. Окрім цього гине і багато пернатих. Частина з них вмирає прямо в польоті, частина згорає у власних гніздах.

За словами зоозахисниці, такі випалювання влаштовують не лише мешканці сільської місцевості або дачники.  Окрім них до вандальних дій можуть вдаватися і підлітки, які таким чином просто розважаються. Нерідко території випалюють і так звані «металісти» — мисливці за металом. У пошуках наживи вони спалюють цілі поля та території поблизу водоймищ, щоб краще було видно, де лежать кабелі.

Окрім того, що такі дії вбивають мешканців еко-систем та забруднюють повітря, випалювання сухої трави та листя шкодить і грунту. Після вогню земля може протягом кількох років не родити. Вже зараз, яка розповіла Олеся Кулик, деякі рослини просто вимирають, бо не можуть проростати на пошкоджених ділянках землі.

Дивіться у актуальному інтерв’ю гості Ранку з TV5:

Чи існують альтернативні способи прибирання такого сезонного сміття, як листя?Як донести до людей інформацію про те, що випалювання листя і трави – це незаконно і небезпечно?Як такі заходи, як випалювання, впливають на еко-систему та харчовий ланцюг в цілому?Источник: https://tv5.zp.ua/news/vipalyuvannya-listya-i-suhoyi-travi-tse-vbivstvo-tvarin-zoozahisnitsya-rozpovila-yak-vberegti-prirodu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top