Виплати ВПО можуть продовжити до кінця воєнного стану: що відомо

З 1 березня очікується скасування виплат для більшості ВПО. Однак у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №10382, в якому йдеться про продовження виплат до кінця воєнного стану.

Про це повідомив член Комітету ВР з питань прав людини, заступник голови фракції «Слуга Народу» Максим Ткаченко.

За його думкою, необхідно продовжувати допомогу ВПО до закінчення воєнного стану та їх інтеграції в нові громади, особливо якщо вони не мають житла, майна або стабільних доходів на контрольованій території України. Він підкреслив, що наразі лише половина всіх зареєстрованих ВПО, що становить близько 2,6 мільйонів осіб, отримує місячну допомогу на проживання.

«Проєкт закону щодо збереження виплат допомоги на проживання для внутрішніх переселенців, який зареєструвала наша ТСК для захисту ВПО, передбачає продовження виплат у розмірах 3000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 гривень – для інших осіб. Ми запропонували, щоб виплати здійснювали до закінчення воєнного стану або до досягнення належного рівня інтеграції ВПО в нових громадах», — розповів Ткаченко в інтерв’ю «Укрінформу

Також у документі визначили чіткі умови, за яких може бути відмовлено у виплаті щомісячної допомоги або припинено її. Серед таких умов:

повернення ВПО додому, на тимчасово окуповану територію або в зону бойових дій, виїзд за кордон без поважних причин, наявність житла більш ніж 25 кв. м на сім’ю або від 13,65 кв. м на особу.

Водночас передбачено, що не будуть отримувати щомісячні виплати ті особи, які вже отримали допомогу від держави, а саме:

взяли участь у програмі «єОселя», отримали компенсацію за знищене або пошкоджене житло в рамках програми «єВідновлення».

Також, особи з високою та стабільною заробітною платою, які отримують більше ніж 14200 гривень на місяць на особу, не будуть отримувати компенсацію. Окрім цього, якщо громадянин придбав авто або інше майно, що перевищує встановлену межу вартості, або має більше певної суми на депозитному рахунку, він також не буде мати права на отримання грошової компенсації від держави. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/viplati-vpo-mozhut-prodovzhiti-do-kintsya-voyennogo-stanu-shho-vidomo/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top