Визначено дату переговорів між США та Росією про припинення бойових дій

Спеціальний представник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф повідомив, що 23 березня в Джидді відбудуться переговори між США та Росією, під час яких обговорюватимуть домовленості, досягнуті після розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним.

В інтерв’ю Fox News Віткофф зазначив, що американську сторону на переговорах представлятимуть радник Трампа з нацбезпеки Майкл Волц і держсекретар Марко Рубіо. За його словами, запропоноване припинення вогню включає припинення атак на інфраструктуру.

«Я сподіваюся, що українці підтримають ці ініціативи. Деякі деталі ще треба узгодити, але переговори розпочнуться в неділю», – заявив Віткофф.

На даний момент не відомо, чи братиме Україна участь у переговорах. Офіційного підтвердження присутності представників РФ також немає.

Попередні переговори України та США в Джидді

11 березня в Джидді відбулася зустріч української та американської делегацій. Україну представляли керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умеров. Від США були присутні держсекретар Марко Рубіо та радник з національної безпеки Майкл Волц.

За підсумками зустрічі США запропонували Україні тимчасове 30-денне припинення вогню. Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий розглянути цю ініціативу за умови, що Росія також погодиться.

Також повідомляється, що 13 березня Віткофф відвідав Москву, щоб передати пропозиції американської сторони російському керівництву.

Офіс президента України повідомив, що після переговорів у Джидді США відновили обмін розвідданими з Києвом та погодилися активізувати співпрацю у сфері безпеки. Крім того, між країнами тривають переговори щодо стратегічного партнерства у видобувній промисловості.

Голова МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна формує спеціальну групу для розробки механізмів контролю над можливим 30-денним режимом припинення вогню.

The post Визначено дату переговорів між США та Росією про припинення бойових дій first appeared on Портал Акцент.

Share this post

нет
scroll to top