Влада Зеленського буде чинити тиск на ЗМІ та соціологів, щоб ніхто не знав правди: Ігор Артюшенко

Українцям показали рейтинги провладної команди – партії «Слуга Народу». Як виявилося, рейтинги впали. Однак, «Слуги» свого провалу не визнають. Микола Тищенко заявив, що ці рейтинги – суцільна неправда, і насправді партія має стабільний рейтинг в 35%. Проте офіційного підтвердження слова Тищенка не мають: рейтинги озвучені «Слугами» у Трускавці не публікували, і дані по них не повідомляли. Невідомо навіть, якій компанії було замовлено дослідження. Все це має й інший бік, і саме про це в етері телеканалу «Прямий» говорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

Ігор Артюшенко наголосив: влада зайняла позицію «все наше – добре, все чуже – погано», і з такої позиції намагається ігнорувати будь-які питання, розповідаючи, як все чудово в їхній партії:

«Влада зайняла гарну для них позицію: якщо це офшори Зеленського, Шефіра чи Баканова то це хороші офшори, якщо когось іншого – погані. Якщо по соціології цифри нам подобаються – то це правильна соціологія, якщо цифри не подобаються – то це неправильна соціологія. Можливо, як політики, вони мають на це право. У КМІС були соціології у минулі роки, які й мені теж не подобались – колись таке було, коли я вважав одне, а соціологія показувала інше. Але ж треба мислити раціонально, а не своїми власними побажаннями чи емоціями.

Окрім того, КМІС одна з найрейтинговіших соціологічних груп. В Україні таких груп десь п’ять, яким дійсно довіряють, які роками працюють, і своєю репутацією відповідають за ті цифри, які подають. Бо інакше потім ніхто більше не замовить у них соціологію. Це ж такий самий продукт, як і будь-які інші маркетингові дослідження тільки не в бізнесі, а в політиці. Тому вони ризикують власною репутацією, якщо дають цифри, які можливо викличуть сумніви. Але ж КМІС вказують, яка була вибірка і яка може бути похибка, і що це було телефонне опитування. Тобто вони розкривають карти перед людьми – ось так ми провели соціологію і отримали от такі дані», – зазначає Ігор Артюшенко.

«Що робить влада і Микола Тищенко? Він показує на телефоні, що ось нам у Трускавці показали – у нас 35%. Яка компанія проводила, яка була вибірка, чи це телефонне інтерв’ю, чи це на вулиці інтерв’ю – він нічого цього не каже. Але при цьому ставить під сумніви відкриті дані КМІС», – каже політик.

Риторика «Слуг» була б зрозумілою, якби були відкриті соціологічні дані, які хоч в чомусь протиречать КМІС:

«Якщо ж у влади справді є такі дослідження, то нехай їх оприлюднять офіційно, щоб було вказано – яка компанія проводила, яка вибірка, скільки респондентів, яка похибка. На жаль, вони цього не роблять. Чому? Тому що їм там у Трускавці щось показали, в першу чергу для того, щоб показати – от ми найміцніші, найсильніші, найвеличніші, у нас все добре, давайте знімать Розумкова і буде нам щастя. Я думаю, з такою метою вони це й зробили. Щодо власне рейтингів, звичайно, виходячи з похибок і приблизно однакових цифр треба засвідчити два моменти. Тенденції справді ті, що «Слуги Народу» і нинішній президент Зеленський системно втрачають довіру українців. Це тенденція. Це 15%, чи 13%, чи 17%, але десь в цих межах воно лежить. І воно буде падати далі, адже вже пало на 9%, бо Пандора Пайперс, енергетична криза, тарифи і ті питання на які немає відповіді у влади, впливають на показники довіри. Це питання війни, коронакриза і викликані цим антирекорди щодо смертності. Тому ця ситуація для влади ставатиме все ганебнішою», – наголошує Ігор Артюшенко.

При цьому всі добре розуміють, що просто так тонути «Слуги» не будуть. Провладна команда намагатиметься якось виправити ситуацію, каже політик.

«Інше питання – як вони з цим будуть боротись? Бо якби вони хотіли адекватної реакції, вони мають адекватно відповідати суспільству. Нарешті почати мислити стратегічно і відповідати на питання енергетичної залежності України і тих тарифів, які нас очікують, відповідати, яким чином збираються нарешті завершувати війну на Сході з російським агресором, тощо.

Але, я переконаний, що вони знову будуть робити якесь шоу, не в контексті щось вирішити, а в контексті, як пів року тому, коли в них почали падати рейтинги, вони придумали п’ятничні засідання РНБО і це втримало тоді рейтинг. І ось ми пів року бачили, що падіння спинилося, народ задоволений, що по п’ятницям там когось публічно карають. Вони почали тиснути на ЗМІ, вони почнуть хакерські атаки на сайти, тиснути на журналістську спільноту для того, щоб просто ніхто не знав правди, і так вони будуть вберігати свій рейтинг», – зробив підсумок Ігор Артюшенко.

Читайте також: Запорізька облрада розгляне звернення до влади з вимогою розслідувати офшорний скандал Зеленського

Источник: https://forpost.media/novosti/vlada-zelenskoho-bude-chynyty-tysk-na-zmi-ta-sotsiolohiv-shchob-nikhto-ne-znav-pravdy-ihor-artiushenko.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top