Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів дізнавалась у Запоріжжі, якої шкоди ворог завдав екології
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук побувала в Запоріжжі з робочою поїздкою. Мета – розв’язання проблемних питань в сфері екології в Запорізькій області. Зокрема, під час робочої наради йшлося про дефіцит питної води на підконтрольній Україні території регіону. Про це повідомили на сайті ЗОДА.
Читайте також: Ворожі обстріли завдали величезних збитків екології Запорізької області — дані від експертів
Забезпечення питною водою населення Запорізької області, управління твердими відходами. Ці та інші питання обговорили голова Запорізької ОДА Іван Федоров, директори міських та обласних профільних департаментів і комунальних установ з Міністеркою захисту довкілля та природних ресурсів України Світланою Гринчук під час робочої наради.
Іван Федоров зазначив, що ворог завдає шкоди довкіллю Запорізької області так само, як і нашим людям та інфраструктурі.
Про складну ситуацію з водопостачанням розповів директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталій Литвиненко:
«Внаслідок ворожих атак було пошкоджено 101 об’єкт водопровідно-каналізаційного господарства, 22 з них нам вдалося відновити. Усі інші об’єкти перебувають у зоні бойових дій. Тому без централізованого водопостачання залишились 17 населених пунктів, тобто 3,5 тисячі жителів»,
За словами Віталія Литвиненка, ДСНС та комунальні підприємства щодня підвозять воду до цих населених пунктів. Запорізька область має потребу в спеціальному транспорті для забезпечення питною водою населення. Також регіон очікує на постачання генераторів для двох Дніпровських водопровідних станцій. Це гарантує стале водопостачання для 120 населених пунктів області під час відключень електроенергії.
Щодо водопостачання, за словами Івана Федорова, розроблено план для населених пунктів, які втратили доступ до води через підрив Каховської ГЕС.
Запорізька область має потребу в утилізації або переробці будівельного сміття – залишків споруд, які були знищені або пошкоджені через ворожі атаки. У Запорізькій області таких об’єктів налічується понад 14,5 тисяч. У більшості випадків відходи від руйнувань залишаються за місцем утворення, адже вивезти їх неможливо через бойові дії. Через масові руйнування обсяги будівельного сміття просто катастрофічні.
«Спільно із міністеркою окреслили конкретні кроки, що можна реалізувати вже зараз. Розробили план дій на післявоєнний період», — підсумував пізніше у своєму телеграм-каналі Іван Федоров.
Ми писали, що екологи розповіли про наслідки масованої атаки по Запоріжжю.
Джерело