Водійське посвідчення без автошколи?

В Україні може з’явитися механізм отримання водійського посвідчення без проходження теоретичного навчання в автошколі. Про це днями на своїй сторінці у фейсбук наголосив Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Наразі для проходження водійського іспиту кандидат потрібен мати свідоцтво про завершення теоретичного та практичного курсів. Юристи зазначають, діючі правила дорожнього руху передбачають єдиний для усіх водіїв рівень підготовки. МВС разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України хоче запропонувати спрощену систему отримання водійських прав. Ініціатива уряду не завжди знаходить позитивний відгук від громадян. Яна прийшла вивчати ПДР до державної автошколи. Каже, що знання правил – це безпека її родини. Жінка вважає – без коментарів та пояснень інструктора зрозуміти текст правил – неможливо. Тієї ж думки дотримуються і викладачі. Анатолій Вікторович працює в автошколі вже 22 роки. Каже – програму і без того урізали. Раніше викладання теорії займало 500 годин. Тепер – лише 100. У своїй роботі викладач часто зіткається з бажанням самостійно вивчати теорію, та вміє переконати студентів.

На разі, ця урядова ініціатива має лише декларативний характер. Тим не менш, за словами заступника міністра мінрегіонбуду України планується аналіз досвіду інших країн щодо цього питання. Але зі свого боку, юристи кажуть, що поки про такі нововведення говорити зарано, бо треба створити цілий ряд механізмів.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/vodijske-posvidchennya-bez-avtoshkoli/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top