Володимир Гройсман: Зниження ціни на газ на 300 грн. – гарний початок

Ціна на газ для населення у травні знизиться на 300 грн. та продовжить падіння відповідно до світових ринкових тенденцій. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, говорячи про механізм формування поточної ціни на газ, на який  пішов “Нафтогаз” за вимогою Уряду.

Нагадаємо, 17 квітня під час засідання Кабінету міністрів Володимир Гройсман висловив стурбованість нахабством НАК «Нафтогаз України»: газовий монополіст  добивався підняття ціни на газ для українців. Він анонсував ініціювання відставки керівництва компанії у випадку невиконання вимоги про зниження ціни.

«Підстави для зниження ціни є. – Грати зі мною у «кішки-мишки» несерйозно і безперспективно. Якщо вони (керівники «Нафтогаз») введуть в оману громадян, то це буде покарано», – наголосив тиждень тому Володимир Гройсман.

В Уряді наполягали: газовий монополіст має знизити ціну на газ для населення з 1 травня, оскільки газ на європейських ринках суттєво дешевшає і відповідно складається ситуація на українському ринку. Зменшення цін першими відчули промислові споживачі.  Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше, наголошували в  Кабміні.  Ще  3 квітня 2019 року була ухвалена відповідна Постанова №293, якою «Нафтогаз»  зобов’язано продавати газ населенню дешевше.

22 квітня стало відомо, що “Нафтогаз” пристав на вимоги Уряду: з 1 травня кінцева роздрібна  ціна на блакитне паливо для населення становитиме 8247 грн за тис. кубометрів. Окрім цього, було розроблено механізм, який гарантує найнижчу ціну для споживача. Передбачається наступний алгоритм формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19 жовтня 2018 р., ціна для населення відповідно знижується. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зростатиме понад визначений урядом рівень, то ціна для населення не буде більшою за 8550 грн.

На думку Прем’єр-міністра, неприпустимо, аби  монополіст  використовув своє ексклюзивне становище, враховуючи лише комерційні інтереси, адже “Нафтогаз” має виконувати, перш за все, соціальну функцію.

“Я радий, що вистачило здорового глузду для того, щоб зробити заяву, що з 1 травня ціна на газ буде опущена на 300 грн.  за тисячу кубів. Це гарний початок для подальших знижень, відповідно до знижень цін, які відбуваються на міжнародних ринках”, – наголосив Володимир Гройсман.

Очільник Уряду підкреслив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу. В Уряді вже висловлювали невдоволення тим, що “Нафтогаз” не виконує свої зобов’язання щодо інвестиції у розвиток газовидобування.  “У контракті (з керівництвом НАК – прим. ред.) було зобов’язання формувати більше власного видобутку, забезпечувати транзит. Але я хочу сказати “Нафтогазу” і всім керівникам: третього разу не буде. Я не буду ставити ультиматумів, я на наступний день на найближчому засіданні уряду запропоную ухвалити рішення”, – попередив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Андрій Залевський

Источник: https://forpost.media/novosti/volodimir-grojsman-znizhennja-cini-na-gaz-na-300-grn-garnij-pochatok.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top