Волонтери з Запоріжжя розробили протимінне взуття для саперів. Відео

Анатолій Гончаренко та Євген Мамоненко, волонтери із Запоріжжя, розробили спеціальне взуття, яке вбереже ноги сапера від мінно-вибухової травми під час розмінування небезпечних ділянок.За основу чоловіки взяли канадську технологію виробництва протипіхотних чоботів (“Spider Boots”). Як пише «Суспільне», наразі вони готують відповідні документи аби отримати сертифікацію від Міністерства оборони.

Євген Мамоненко розповідає, що взуття є аналогом канадських “Spider Boots”. Протягом півроку волонтери вдосконалювали протимінні чоботи або так звані “павуки” шляхом спроб та помилок, і врешті, винайшли власну технологію, подробиці якої тримають у секреті:

«Це розробка на основі канадської технології протипіхотних чоботів. Використовуємо саме ті компоненти, які використовують розробники, яких ми копіюємо. Це композитні матеріалі, це пластики, це система кріплення ніг».

чоботи павуки
Євген Мамоненко, волонтер.

Волонтери розповідають, що до них звернулися військові з проханням виробити таке взуття. На розробку чоловіки витратили більш ніж півроку:

«До нас звернулися сапери 15-ої бригади із проханням розробити з аналогів, допомогти їм перейти до максимально кращого результату. І протягом 8 місяців ми з дослідами, змінами і доповненнями знайшли ідеальну формулу».

Нині волонтери мають власний експериментальний цех, де відбувається кінцевий етап виготовлення взуття — збірка:

Запорізькі волонтери розробили протимінне взуття для саперів
Протимінні чоботи.

«У нас є свої секрети виготовлення, починаючи від температури, закінчуючи матеріалом і складовими. У нас є маленький експериментальний цех, де відбувається кінцевий етап збірка. Ми тут виробляємо основу захисну. Після того, як вона готова у формах, ми її запікаємо за певних температур, потім відбувається фарбування та взуття готове до збирання».

Анатолій каже: їхні протимінні чоботи не поступаються якістю канадським, втім, значно дешевші. Запорізькі “павуки” коштують 10 тисяч гривень за пару, за кордоном — 40. Розробник додає, також їхнє взуття легше на чотири кілограми:

чоботи павуки
Анатолій Гончаренко, волонтер.

«В них дуже зручна система кріплення. На відміну від кріплення лижних ботинків сноуборду, воно дуже швидке та зручне, тобто потягнули і все. Вони більш легкі, ніж «оригінали”. Оригінали — 9 кг одна нога, в нас близько 5-6,5 в залежності від компанування».

Головне завдання чоботів — вберегти ноги сапера від мінно-вибухової травми під час проходження небезпечних ділянок:

«Ці чоботи працюють, коли, скажімо так, руйнуються. У момент руйнації, проходить гасіння, так званої, фугасної дії. Вибух генерує потужність на кінцівках, які відламує і завдяки цьому ця частина залишається цілою».

Запорізькі волонтери розробили протимінне взуття для саперів

Протимінні чоботи вже пройшли випробування на полігоні на манекенах, розповідає Євген. Для цього використали протипіхотні міни еквівалентом 50, 100 та 200 грам тротилу.

Зараз розробники готують відповідні документи аби отримати сертифікацію від Міністерства оборони, каже Євген. Після чого, планують розширювати виробництво протимінних чобіт:

«Ми доробляємо технічні умови та сертифікацію і наступним кроком в нас вже від МНС випробування вибухотехнічні. Потім будемо організовувати збори й на потреби певних бригад все робити».

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/volontery-z-zaporizhzhia-rozrobyly-protyminne-vzuttia-dlia-saperiv-video.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top