Волонтерська банда показала запоріжцям найулюбленіший автомобіль військових

Пікап Mitsubishi L200 показала запоріжцям благодійна організація “Волонтерська банда “Шо ти, Дядя?”

Через кілька днів багатофункціональний військовий пікап Mitsubishi L200 буде переданий до бойового підрозділу Запорізької окремої бригади територіальної оборони. Про це повідомляється на сторінці бригади у соцмережі.

пікап

Сьогодні найулюбленіший автомобіль військових волонтери представили запоріжцям.

— Ця автівка коштує близько 250 тисяч гривень за нинішнім курсом, — розповідає “Індустріалці” Твіс Лакман. — Ми працюємо по вже традиційній схемі: зібрали кошти, знайшли машину, купили та пригнали. Пофарбували, поремонтували і віддали хлопцям.

пікап

Mitsubishi L200 вирішили показати запоріжцям, тому що люди надсилають кошти, а сам автомобіль в кращому разі вони можуть побачити на фото. Волонтери машину бачать, військові  користуються, а ті, хто донатять, не відчувають своєї причетності.

Сьогодні всі бажаючі могли на нього подивитися, зробити фото. Люди повинні бачити, що купується на їх кошти.

пікап

З лютого це вже восьма автівка, яку волонтерська банда “Шо ти, Дядя?” відправляє на фронт.Не всі вони придбали. Дві були придбані за кордоном та передані запорізьким волонтерам, які приводили їх у порядок.

пікап

Як розповів Твіс, у Данії проводилися благодійні обіди, під час яких проводився збір коштів.

— Люди самі купували машини, приганяли, а ми ремонтували, фарбували і відганяли на фронт, — розповідає волонтер. — У нас постійно відкритий збір коштів, люди перераховують гроші на закриття потреб військових, які ми публікуємо. Крім цієї автівки, у підрозділах чекають ще 4 машини.

Антон і Твіс

За словами волонтера Антона Козирєва, потреб в автомобілях набагато більше. Адже в середньому в зоні активних бойових дій вона служить менше місяця, де більш-менш спокійно — до півроку.

— Машина — це розхідний матеріал, — підкреслює Антон. — В першу чергу — життя людей. Якщо машина потрапляє під обстріл,  вона там залишається. Якщо автомобіль потім і заберуть — то в частину, у якої він знаходиться на балансі.

пікап

За словами хлопців, представлений біля ПК “Дніпроспецсталь” пікап Mitsubishi L200 — улюблена машина усіх військових, найбільш ходовий автомобіль. Ця “елька” — праворульна.

— З 2014 року пікап протестований “від і до”, він дуже добре скакає по полях, — розповідає Твіс Лакман. — Коли машина попадає до підрозділу, у неї чіткий розподіл по функціоналу.

Наприклад, приймається рішення — потрібен евакоавтомобіль. На такому автомобілі треба зняти задні сидіння — щоб помістити ноші з пораненими.

пікап

Для мінометного розрахунку знімається задній дах і доварюється спеціальна конструкція. У частині вирішують, для чого їм потрібен пікап.

пікап

— Ця машина вже готова до відправки на фронт?

— Не зовсім. Зазвичай між приїздом авто у Запоріжжя з країн Європи до відправки в частину проходить тиждень-півтора, в залежності від того, як швидко прийдуть запчастини на машину. Тому що, оскільки ця модель найпопулярніша, то попит на запчастини дуже великий. Їх майже неможливо вже знайти.

До речі, вже і саму машину знайти непросто. До того ж і ціни виросли: якщо, образно кажучи, вчора можна було знайти за 3000-3500 євро, то сьогодні ця модель може коштувати вже 6500.

Волонтери кажуть, що коли машини прибувають, вони потребують діагностики та ремонту. А ще їх треба фарбувати.

На цю Mitsubishi L200 запчастини прийдуть завтра і приблизно у вівторок-середу вона відправиться у підрозділ Запорізької окремої бригади ТрО. Оскільки пікап вже пофарбований і на ходу, його і вирішили показати запоріжцям.

пікап

Твіс Лакман розповів, що волонтерська банда “Шо ти, Дядя?” зібралася приблизно на другий-третій день з початку вторгнення збройних сил рф в Україну.

— Всі дуже активні, мобільні, — говорить Твіс. — Це достатньо децентралізована структура. У нас є кілька напрямків. Частина займається військовим спорядженням, частина вирішує питання переселенців, прпоблемами виїзду з окупованих територій та в’їзду на них, частина займається тваринами, які постраждали від війни.

Якщо в перші місяці було багато запитів на броніки, каски, кеди — дзвонили матері, дружини, доньки запоріжців, які отримали повістки з військоматів, то зараз залишилися фундаментальні питання — машини, оптика, рації, коптери та медицина.

— Медицина буде потрібна ще довго, — каже Антон Козирєв. — Медицина — це питання №1. Це шанс врятувати бійця. У нас постійно йде укомплектування та передача аптечок.

Братусь Ярослава

Ярослава Братусь у благодійній організації ““Волонтерська банда “Шо ти, Дядя?” працює координатором.

— Наша організація невелика, але робимо все, що можемо, — зазначає Ярослава. — Допомагаємо військовим, евакуйованим, хто залишився на окупованій території. Якщо людина не має змоги виїхати за станом здоров’я, передаємо ліки.

Але переважно займаємся допомогою військовим. У перші місяці був ажіотаж стосовно військової амуніції, зараз запити більше про техніку. Це стосується як техніки, яка дозволяє краще бачити вночі ворога, так і техніки для пересування.

Спрямовуємо свої сили, щоб допомогти мобільним групам військових автомобілями. А медикам — реанімобілями.

Це дуже непросто. Але ми можемо це робити завдяки людям, які нас підтримують коштами. Купувати і ремонтувати автомобілі, щоб на них військові відправлялися на “мисливство”.

Дуже важливий аспект стосується медикаментів для тактичних аптечок, які дуже потрібні військовим. Вони мають бути впевнені у якісному наповненні цих аптечок.

Зокрема, ми стикалися з тим, що приходили неякісні турнікети. А це ж здоров”я та життя бійців!

Як розповіла Ярослава, за ці 5 місяців війни вона дізналась багато того, з чим до війни не стикалась. Наприклад, що таке бусоль з азимутальною насадкою.

— Я більше намагаюся координувати контактування за запитами, — каже громадський діяч з 2014 року. — Щоб зрозуміти, хто може швидше їх виконати. Так, на колеса для “Уралу” збирали кошти з іншими волонтерськими організаціями. Об’єдналися і зібрали!

Зверніть увагу

банер

Долучайтесь до підтримки Запорізької бригади ТрО на сторінці Волонтерська банда «Шо ти, Дядя?». Ваша допомога буде спрямована саме на захист Запорізького напрямку. До речі зараз триває збір коштів на автівку для Бердянського окремого батальйону територіальної оборони! Слава Україні!

Історія назви організації

Розповідає “єнот” Твіс Лакман:

— Є такий мем, який пішов від “Демократичної сокири” з підписом “Шо ти, Дядя?”.

На другий день війни я побачив, що один з наших “єнотів” — волонтер. Написав йому: “Шо ти, дядя?”, чим займаєшся, давай буду допомагати». Створили чат. Спочатку було 2 людини, потім 3, потім Антон Козирєв підключився.

Я не встиг і оком моргнути, як нас вже було більше 20 людей. Чат підписали ”Організація “Шо ти, Дядя?”. Так і виникла ця назва нашої банди.

волонтери

Фото автора і Антона Козирєва

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

пікап
пікап
пікап
пікап
пікап

Сообщение Волонтерська банда показала запоріжцям найулюбленіший автомобіль військових появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/volonterska-banda-pokazala-zaporizhtsyam-nayulyublenishiy-avtomobil-viyskovih

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top