Волонтерський гаражик: як запоріжанка організувала допомогу для переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Запорізька блогерка Ольга Крайня після початку війни вирішила організувати допомогу людям, які були вимушені покинути свої домівки й приїхати до Запоріжжя.

Акцент поцікавився, як працюють волонтери й чим допомагають переселенцям.

Як все починалось?

“Після початку війни я допомагала у центрі для біженців із Маріуполя, а потім почала власну волонтерську діяльність. Подруга запропонувала мені свій гараж у центрі міста, й саме тут ми збирали гуманітарку.

Коли ми тільки починали, то люди принесли нам величезну кількість продуктів, засобів гігієни, одягу, назбирали консервацію. У нас був заставлений весь гараж. Бажаючих допомогти було дуже багато”

Хто допомагає Ользі?

“Коли я приїхала, дві дівчинки Арина й Софія, які тут живуть по сусідству, прийшли мені допомагати. Їх ніхто про це не просив, але вони вирішили проявити ініціативу. Без їхньої допомоги ми б точно не впоралися. Також моя права рука й незамінна помічниця — Юлія. Вона допомагає формувати пакунки й роздавати їх людям”.

Як люди можуть отримати допомогу від волонтерського гаражу?

“До мене зверталися різні люди у соцмережах. Я ретельно цензорую всі звернення, щоб допомагати тим, хто дійсно цього потребує. В нас є список родини, яким ми постійно допомагаємо впродовж декількох місяців. Спершу я складаю перелік того, що в нас є, а потім ці сім’ї пишуть, що саме їм потрібно з цих речей. Наша основна задача — надавати постійну щомісячну допомогу одним і тим самим людям. Але іноді до нас звертаються і за разовою допомогою. Видача відбувається по вівторках і четвергах. Ми ретельно переглядаємо всі речі, не даємо простроченого та розпакованого”.
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Колега Ольги Юлія Кравченко родом із Комишувахи, працює у дитсадку в Запоріжжі. Вона почала волонтерити, щоб також допомагати людям з окупованих територій.

Дуже багато людей знайомих із Комишувахи звернулися за допомогою. Багато вагітних і для них потрібні речі у пологовий будинок. Ми допомагаємо їм збиратися. Все тримається на звичайних людях. Ми їздимо за свої кошти, у нас немає гордості. Я приїхала один раз допомогти Олі, і після цього ми об’єдналися, — розповідає вона.

Відгуки про волонтерів

“Оля допомагає нам з квітня. Ми приїхали з Оріхова. Дівчатка допомагають за всіма потреба — одяг, канцелярію, дитяче харчування. З радістю отримуємо подарунки, приходимо до них як на свято”, — розповідає одна із мам, якій допомогли волонтери. 

Долучитися до допомоги просто. Для цього можна звернутися до Ольги, написавши їй в Інстаграмі й привезти одяг, засоби гігієни, продукти, дитяче харчування тощо до волонтерського гаражу. 

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/volonterskij-garazhik-yak-zaporizhanka-organizuvala-dopomogu-dlya-pereselentsiv-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top