Ворожі БТРи, зенітки та десятки танків: місія ОБСЄ зафіксувала на Донбасі велику кількість забороненого озброєння

Прес-служба штабу ООС, із посиланням на інформацію української сторони СЦКК, на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що російсько-терористичні війська нарощують кількість важкого озброєння, насамперед самохідних гаубиць і танків, на Луганському напрямку.

“Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що російсько-окупаційні війська нарощують кількість важкого озброєння, насамперед самохідних гаубиць і танків, на Луганському напрямку та не бажають адекватно реагувати на висновки міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ. Збройні формування Російської Федерації продовжують грубо порушувати визначені Мінськими домовленостями лінії відведення важкого озброєння”,йдеться у тексті повідомлення.

Слід зазначити, що СММ ОБСЄ 18 травня зафіксувала озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення, у непідконтрольних урядові України районах – дві самохідні гаубиці (2С1) і чотири буксирувані гаубиці (Д-30) біля населеного пункту Біле на захід від Луганська та вісім буксируваних гаубиць (Д-30) неподалік населеного пункту Михайлівка.

Водночас, 16 травня команда СММ зауважила, що в місцях розміщення відведеного важкого озброєння на непідконтрольних урядові територіях Донецької області наразі бракує 15 мінометів (ПМ-38, 120 мм) і 17 буксируваних гаубиць (Д-30).

Також 18 травня було виявлено озброєння, яке знаходиться за лініями відведення й за межами виділених місць зберігання – 20 танків (13 одиниць Т-64 та сім Т-72) на полігоні поблизу населеного пункту Біле і 18 буксируваних гаубиць (2A36 “Гіацинт-Б”, 152 мм та 2А65 “Мста-Б”, 152 мм) на об’єкті біля населеного пункту Хрустальний.

Крім того, 20 травня спостерігачі бачили вісім танків (Т-64) на полігоні біля Круглика, одну самохідну гаубицю (2С1 “Гвоздика”, 122 мм) та чотири буксирувані гаубиці (Д-30) на полігоні біля населеного пункту Мирне, за 28 км на південний захід від Луганська.

Є ознаки військової присутності в зоні безпеки на непідконтрольних Україні територіях. Так, 17 травня безпілотний літальний апарат СММ виявив 12 бронетранспортерів та три зенітні установки (ЗУ-23-2), 19 травня команда СММ зафіксувала ще одну зенітну установку (ЗУ-23, 23 мм) на території об’єкта поблизу Первомайська. 19 травня БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив один танк на території об’єкта в місті Луганськ.

“Також безпілотник СММ дальнього радіуса дії виявив одну бойову броньовану машину поблизу населеного пункту Земляне, що на північний захід від Луганська, одну зенітну установку біля н. п. Голубівське, одну МТ-ЛБ у населеному пункті Катеринівка, дві ББМ неподалік від населеного пункту Надарівка на захід від Луганська, одну зенітну установку (ЗУ-23) поряд із населеним пунктом Миколаївка на схід від Луганська та дві броньовані ремонтно-евакуаційні машини у Луганську”, – наголосили у прес-службі ООС.

Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії окупаційної адміністрації та збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей та ведуть до подальшого загострення конфлікту, повідомляють в прес-службі.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/vorozhi-btri-zenitki-ta-desjatki-tankiv-misija-obsie-zafiksuvala-na-donbasi-veliku-kilkist-zaboronenogo-ozbroiennja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top