Фахівці Запорізької обласної клінічної лікарні вперше в регіоні провели операцію на аорті без розтину грудної клітки
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше в регіоні провели складну малоінвазивну операцію: через мінімальний прокол лікарі встановили пацієнту стент – внутрішній каркас для відновлення кровообігу в грудному відділі аорти. Раніше подібні втручання здійснювали лише через відкритий доступ із розрізом грудної клітки. Завдяки впровадженню сучасних малоінвазивних методів тепер це можливо робити без значного травмування пацієнта. Про це повідомили у пресслужбі медустанови.
Читайте також: Другий шанс на життя – у Запоріжжі провели трансплантацію нирки хлопцю
Для успішного проведення операції була залучена команда одразу трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та відділення кардіохірургії.
Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти. Операцію спільно провели завідувач відділення інтервенційної кардіології та рентгенангіографії ЗОКЛ Дмитро Руденко та ендоваскулярний кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Богдан Черпак.
Зазначимо, що Національний інститут серцево-судинної хірургії очолює академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, доктор медичних наук, професор Василь Лазоришинець. Саме під його наставництвом Богдан Черпак розпочав поглиблене вивчення методів малоінвазивного втручання на серці.
«Пацієнт звернувся із посттравматичною аневризмою аорти, яка є своєрідною бомбою сповільненої дії. Вона може розірватися будь-якої миті, спричинивши миттєву смерть. Ця патологія була виявлена випадково, оскільки очевидних симптомів у чоловіка не спостерігалося. Ми ухвалили рішення про невідкладне малоінвазивне втручання. Закрили уражену ділянку спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, який стабілізує аорту», — зазначив Богдан Черпак.
Успіх операції забезпечило і технічне оснащення ЗОКЛ високого рівня. Наразі лікарня має дві ангіографічні системи, які дозволяють виконувати складні судинні втручання, а невдовзі цей арсенал поповниться ще одним сучасним апаратом.
«Ми працюємо відповідно до світових стандартів, використовуючи сучасну ангіографічну апаратуру. Через мінімальний прокол вдалося виконати операцію без необхідності відкритого втручання. Операція пройшла успішно. Наразі стан пацієнта стабільний, він вже може самостійно пересуватися. Через кілька днів будемо готувати до виписки. Ще через місяць проведемо контрольне КТ-обстеження, щоб оцінити результат, але вже зараз прогноз для пацієнта сприятливий», — підкреслив Дмитро Руденко, завідувач відділення інтервенційної кардіології та рентгенангіографії ЗОКЛ.
Запровадження малоінвазивних методик відкриває нові можливості у лікуванні серцево-судинних патологій для мешканців Запорізького регіону. Запорізька обласна клінічна лікарня продовжує впроваджувати інновації та ставати центром передових медичних рішень.
Раніше ми розповідали, як запорізькі та київські лікарі врятували життя молодій дівчині. 34-річна дівчина хворіла на цукровий діабет, однак погіршення здоров’я призвело до термінальної ниркової недостатності, їй знадобилася складна операція з пересадки нирки.
Також ми писали, що у Запоріжжі 69-річна жінка стала донором нирки для свого сина. Фахівці відділення трансплантації та нефрології Запорізької обласної клінічної лікарні на чолі із завідувачем Миколою Поляковим виконали першу в цьому році операцію з пересадки нирки. Пацієнтом став 37-річний мешканець Вільнянська Леонід Дробоног, а донором — його 69-річна матір Тетяна.
Джерело