Врятовану з «Азовсталі» Алісу в Запоріжжі забрав дядько: маму дівчинки утримують окупанти

Дівчинку передадуть під опіку рідній бабусі, яка їде з Польщі

До Запоріжжя приїхав родич 4-річної Аліси, яка два місяці жила у бомбосховищі заводу «Азовсталь» в Маріуполі й була евакуйована в рамках домовленості з ООН та Червоним Хрестом. Наразі Аліса разом з дядьком прямує до безпечного регіону на заході України. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Як повідомляла «Індустріалка», 4-річну Алісу із Маріуполя, яка два місяці жила в бомбосховищі «Азовсталі», після евакуації до Запоріжжя прихистила заступниця голови Запорізької ОВА Злата Некрасова. Чиновниця отримала дозвіл на тимчасове влаштування дитини.

Маму дівчинки — медика Вікторію Обідіну — російські військові затримали на блокпості в Мангуші. Наразі місцезнаходження жінки невідоме. Окупанти залишили її в фільтраційному таборі на території так званої «ДНР».

За словами Людмили Денісової, найближчим часом очікується зустріч Аліси з рідною бабусею, яка приїде з Польщі. Дівчинку передадуть їй під опіку як дитину, яка в умовах воєнного стану залишилась без піклування батьків.

«Втім ця історія матиме щасливе завершення лише після звільнення мами дівчинки з фільтраційного табору та повернення її з окупованої території», — наголосила омбудсменка.

Людмила Денісова закликала міжнародні організації долучитися до визволення українців, які перебувають у полоні, задля поновлення права дітей на батьківське виховання, що передбачено Конвенцією ООН про права дитини. Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що великий запит на евакуацію є серед жителів Мелітополя, але російські окупанти уже понад місяць не погоджують «зелений» коридор. Їхати до Запоріжжя приватним транспортом дуже небезпечно.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Сообщение Врятовану з «Азовсталі» Алісу в Запоріжжі забрав дядько: маму дівчинки утримують окупанти появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/vryatovanu-z-azovstali-alisu-v-zaporizhzhi-zabrav-dyadko-mamu-divchinki-utrimuyut-okupanti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top