Учасники ВООЗ прийняли історичну резолюцію, що стосується зміцнення ментального здоров’я у часи воєн та катастроф. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Резолюція була ініційована Україною, Нідерландами та групою держав-членів ВООЗ.
Як пояснили в українському МОЗ, це рішення є історичним та має зміцнити психосоціальну підтримку у країнах, зокрема, під час воєн, природних катастроф і гуманітарних криз.
«Це ті аспекти, які ми наразі враховуємо в Україні під час розбудови екосистеми психологічної підтримки в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської», — йдеться у повідомленні.
Країни домовилися інтегрувати ментальне здоров’я та психосоціальну підтримку в системи реагування на надзвичайні ситуації. Вони повинні реалізувати Комплексний план дій ВООЗ щодо ментального здоров’я на 2013-2030 роки.
«Прогрес буде відстежуватися за допомогою щорічних звітів до Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я з 2025 по 2031 роки, що забезпечить підзвітність і постійну увагу до питань, пов’язаних з ментальним здоров’ям у надзвичайних ситуаціях», — додали у МОЗ.
Прийнятий документ має стати важливим кроком на шляху до світу, де кожен має доступ до необхідної допомоги у найважчі моменти свого життя. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/vsesvitnya-asambleya-prijnyala-rezolyutsiyu-shhodo-mentalnogo-zdorov-ya-u-chasi-vijni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook