Встановлено попередню суму збитків, завданих російськими військами ЗАЕС

В ніч на 4 березня 2022 року російські війська вчинили черговий акт тероризму, захопивши найбільшу атомну електростанцію в Європі — Запорізьку атомну електростанцію. З того часу вона тимчасово перебуває під окупацією ворожих сил. Наразі важко визначити масштаби завданих збитків, але на сьогодні відомо, що вони є колосальними.

«Енергоатомом» зазначено, що завдана шкода російськими окупантами ЗАЕС попередньо становить 30 млрд грн, а недоотримана вигода для компанії перевищує 167 млрд грн.

З початку російської окупації найбільша атомна станція в Європі пережила вісім блекаутів. Обладнання на ЗАЕС продовжує деградувати, а український персонал працює під постійним тиском нелегітимного керівництва та представників росатому, під страхом знущань і тортур.

МАГАТЕ не має повного контролю над ситуацією на станції, оскільки більшість виробничих приміщень не доступні для експертів.

Остаточну суму збитків можна буде визначити лише після звільнення ЗАЕС та реальної оцінки всієї заподіяної шкоди.

Висловлюючи свою думку, в.о. голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що невтрачена вигода компанії через простій ЗАЕС у 2022 році становить 55 млрд грн, а у 2023-му – понад 112 млрд грн.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/vstanovleno-poperedniu-sumu-zbytkiv-zavdanykh-rosiyskymy-viyskamy-zaes.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top