Колишнє керівництво онкоцентру намагається оскаржити рішення про реорганізацію в суді, проте законних підстав для цього не має
Останнім часом навколо Запорізького протипухлинного центру точаться справжні скандали. Після прийняття рішення про об’єднання обласної клінічної лікарні з онкологічним та кардіологічним центрами, колишнє керівництво медзакладу почало намагатися оскаржити це рішення — зверталися до суду та створили петицію на сайті Президента.
Проте насправді з самого початку реорганізації, колишнє керівництво КНП «ЗРПЦ» ЗОР, в особі Михайла Єсаянца, юристки Ткаченко та інших вводили в оману весь колектив та спонукали працівників на систематичні порушення трудового законодавства. Про це повідомляє видання «Паноптікон», посилаючись на документи, що опинилися у розпорядженні редакції.
Читайте також: Медичні дива — у запорізькій лікарні провели три трансплантації нирок за одну добу
Документи свідчать: юристка «Запорізького регіонального протипухлинного центру» Ольга Ткаченко двічі використала вже скасовану довіреність, щоб діяти нібито від імені закладу в запорізькому суді та апеляційній інстанції.
А екскерівник ЗРПЦ Михайло Єсаянц, який видавав їй цю довіреність раніше, знав про скасування і відсутність повноважень, але юристку не зупинив, і досі запевняє колектив у своїх майбутніх перемогах в судах.
Ще 8 травня комісія з реорганізації офіційно повідомила тоді ще директора медзакладу Михайла Єсаянца, що представництво ЗРПЦ в судах відтепер переходить до голови комісії Дмитра Сиволапа.
Однак скасування довіреності та позбавлення повноважень було проігнороване як екс-керівником Михайлом Єсаянцем, так і юристкою Ольгою Ткаченко.
Пізніше в той же день, 13 травня, на засіданні Запорізького окружного адміністративного суду Ткаченко та Єсаянц намагалися виступати як представники ЗРПЦ, йдеться в матеріалах судової справи.
Однак суддя Лілія Максименко встановила, що свої повноваження вони вже давно втратили з початком реорганізації лікарні. Крім того, суд зафіксував і недійсність довіреності, виданої Єсаянцем Ткаченко. У звʼязку з цим позов, ініційований Єсаянцем, був залишений взагалі без розгляду – Єсаянц та Ткаченко взагалі не мали права подавати цей позов від імені лікарні.
Попри це в травні Ольга Ткаченко подала дві апеляційні скарги до Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро). Знову від імені ЗРПЦ і знову на підставі недійсної довіреності. Одна з цих скарг вже відхилена судом.
Внаслідок таких дій наразі справа внесена до ЄРДР (єдиний реєстр досудових розслідувань) та проводиться досудове розслідування за статтею 358 ч.3 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів». В рамках досудового розслідування будуть встановлені організатори та співучасники ймовірного злочину.
Тим не менш, Михайло Єсаянц на зустрічах з колишніми підлеглими запевняв колег, що «боротиметься в судах до останнього». Щоправда, від колективу він приховав наведені вище деталі судових засідань.
Таким чином, можна зробити висновки, що лікарі та медсестри не знали, що з юридичної точки зору Єсаянц вже з початку травня не може діяти від імені центру і колективу, подавати позови, видавати розпорядження тощо. Тож всі заяви про «справедливість» та «боротьбу до останнього» — не більше, ніж маніпуляції.
Зазначимо, що після реорганізації голова ліквідаційної комісії Дмитро Сиволап неодноразово наголошував — ніяких звільнень медперсоналу не передбачається. Так, працівники отримали документ, згідно з яким вони мають написати заяву про перехід на роботу до обласної клінічної лікарні. Але це більше формальність, бо працюватимуть вони після підписання цього документу так само, як і до цього.
Джерело