В’язниця чекає: двом колаборантам на Запоріжжі повідомлено про підозру

Співробітники УСБУ в Запорізькій області встановили і зібрали доказову базу відносно двох колаборантів — посіпаки допомогають країні-агресору встановлювати та підтримувати окупаційний режим в Енергодарі.

За інформацією СБУ, повідомлено про підозру мешканцю Макіївки, який ще з 2014 року працював у квазіреспубліці на бойовиків. Його було підвищено та призначено на посаду «Заместителя главы военно – гражданской администрации г. Енергодар по финансово-экономическим вопросам».

За інформацією української спецслужби,  колаборант  має тісні зв’язки з впливовими високопосадовцями збройних сил та фсб рф.  Він після призначення став кишеньковим «гаманцем» окупантів, усі фінансово – економічні питання у місті мали погоджуватись лише з ним.

Крім того, СБУ задокументувала, що мешканка Енергодару, колишня вчителька воскресної школи, була призначена на посаду «Заместителя главы военно – гражданской администрации г. Енергодар по вопросам образования и культуры».

На релігійну людину окупанти поклали обов’язки з  організації пропагандистських свят рф, культурних та спортивних, призначення на посади. Також вона займалась вербуванням вчителів і працівників дитячих садочків на роботу за програмою російської федерації, ведення антиукраїнської діяльності у сфері освіти і культури окупованого міста.

Щоб довести свою відданість «руZZкому миру» обидва колаборанти взяли активну участь в організації та проведенні урочистостей з нагоди «дня росії», під час яких щиро подякували президента рф за «Освобождение Энергодара от нацистов».

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1 КК «Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора».  Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Додамо, що першого посіпаку звуть Руслан Кірпічов, другу — Ірина Горбатюк.

Источник: https://forpost.media/vijna/v-iaznytsia-chekaie-dvom-kolaborantam-na-zaporizhzhi-povidomleno-pro-pidozru.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top