Взимку українці можуть бути без світла до 12 годин на добу: в ЦПД дали прогноз

Згідно з прогнозами експертів за оптимістичним сценарієм тривалість відключень електроенергії взимку становитиме 12 годин. В той же час песимістичний сценарій не виключає того, що світла не буде до 20 годин.

Про це повідомляють в Центрі протидії дезінформації при РНБО України. 

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук залежно від розвитку подій прогнозує декілька сценаріїв ситуації в енергетиці в осінньо-зимовий період.

Якщо на стабільній основі працюватимуть 8–9 енергоблоків АЕС, а зима буде помірною, без сильних морозів, планується відновлення близько 3 ГВт (3000 мегават) із 6 ГВт пошкодженої потужності. За такого розвитку подій можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу.

Якщо ж вдасться відновити лише близько 2000 мегават потужності, а кількість робочих блоків АЕС буде 6–7 і при цьому зима буде холодною. Тоді система опиниться в кризовій ситуації. Якщо росія продовжить атакувати українську енергетику, то цієї зими українці можуть проводити до 20 годин на добу без світла та опалення, вважає експерт.

За прогнозом члена енергетичного комітету Верховної Ради Сергія
Нагорняка, якщо температура взимку опуститься до -10°C, українці із
великою вірогідністю матимуть електроенергію лише протягом 12-14 годин
на добу, а решту часу – приблизно 10 годин – перебуватимуть без світла.

«Таким чином, повністю виключити можливість тривалих відключень побутових та промислових споживачів неможливо, адже важко передбачити наслідки можливих нових російських ударів або точно спрогнозувати погодні умови. Тож, якщо російські обстріли будуть не такими результативними, зима – теплою, а енергетикам вдасться відновити чи ввести в дію певну кількість нової генерації, ймовірні регулярні відключення світла цієї зими будуть максимально короткостроковими», – повідомляють в Центрі протидії дезінформації. 

Додається, що на зміцнення енергетичної безпеки США надали Україні фінансовий пакет допомоги у розмірі $800 млн.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top