МЗС України засудило World Press Photo за «тандем» із фото української дитини й пораненого окупанта.
Після перемог, які протягом останніх років на цьому конкурсі здобували українські фотографи, у 2025 році серед переможців робіт представників України немає.
Війні в Україні присвячено роботу німецького фотографа Флоріана Бахмаєра. Його фотографія шестирічної Ангеліни, яка страждає від панічних атак після початку війни, перемогла в категорії Окремий знімок. Зараз дівчинка живе зі своєю бабусею у Борщівці, що за 95 кілометрів від її рідного у Куп’янська, а її мама живе і працює в Харкові.
У Міністерстві закордонних справ України назвали жалюгідним рішення World Press Photo створити «тандем» із двох світлин, на яких зображено травмовану війною українську дитину та пораненого російського окупанта. Про це на своїй сторінці в іксі написав речник МЗС Георгій Тихий.
«Це найгірший приклад фальшивої моральної еквівалентності між агресором і тим, хто захищається від агресії. Українська дитина не мала вибору – на її країну напали несправедливо. Прирівнювати її страждання до страждань загарбників, які вирішили вести загарбницьку війну, аморально», – заявив Тихий.
Відомство приєдналося до Української асоціації професійних фотографів у засудженні моральної сліпоти організації World Press Photo. Також Міністерство закордонних справ закликало висловитися всіх професіоналів і асоціації, які визнають абсурдність прирівнювання жертв до злочинців.
Нагадаємо, організація World Press Photo оголосила переможців цьогорічного фотоконкурсу. Фотографії класифікували за регіонами, серед яких – Європа. Війні в Україні присвячено дві роботи німецьких фотографів Флоріана Бахмаєра та Нанни Хайтманн. На фото Бахмаєра шестирічна Ангеліна, яка страждає від панічних атак після початку війни. На фото Хайтманн – поранений під Бахмутом мобілізований з Донецька в підземному шпиталі.
Журі конкурсу назвало ці два знімки «візуальною парою», яка, на їхню думку, передає як фізичний, так і психологічний виміри війни, котру вони називають конфліктом.
Сообщение World Press Photo поєднала непоєднуване: українську дитину та російського окупанта появились сначала на Газета МИГ.