Я малюю те, що розриває моє серце: у Запоріжжі відкриється виставка плакатів воєнного часу

Що покажуть на 6-й виставці «Плакати воєнного часу» у Запоріжжі просто неба

1 серпня на фасаді Туристичного інформаційного Центра (пр. Соборний, 151) відкриється 6-та виставка з серії «Плакати воєнного часу». Запоріжцям й гостям міста покажуть роботи художниці Альбіни Ялози (Харьків-Київ).

Виставки «Плакати воєнного часу» організують департамент культури й туризму Запорізької міської ради та міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project. Альбіна Ялоза — учасниця сімпозіумів BIRUCHIY.

Альбіна Ялоза Як розповіли «Індустріальці» організатори BIRUCHIY, Альбіна народилась у Харкові 1978 року. Закінчила художнє училище та Академію дизайну та мистецтв у Харкові. Понад п’ятнадцять років займається традиційним ліноритом (опукла гравюра на лінолеумі). Крім цього експериментує і шукає оригінальні методи й способи друку. Створює об‘єкти та інсталяції, пробує перфоманс. Її роботи в цілому мінімалістичні за формою і задають смислове поле, в якому кожна окрема робота — конкретне висловлювання, точно схоплене в художній мові. Це можливість щось сказати про світ і людину, не вдаючись до повсякденної розповіді.

Альбіна Ялоза Плакати, які побачать у Запоріжжі,  були представлені на виставках у Чехії, Ізраїлі, Нью-Йорку, Львові та Києві. Як написали на сторінці у «Фейсбук» ТІЦ, Альбіна Ялоза так розповідає про свої твори воєнного часу:

-Це мої перші діджитал (цифрові. — Ред.) роботи. Перша з цього циклу була створена 1-го березня — «Той, хто тримає наше небо». Я відчула себе безпорадною коли почались масові бомбардування моєї країни. Цими плакатами не намагаюсь з чимось боротись чи когось переконувати або підтримувати. Зараз я стала більш розпорошеною, а робота над цим циклом допомагає мені зібратись і привести думки до ладу.

Альбіна Ялоза

-Я малюю те, що розриває моє серце. Одна з таких подій — це історія про п’ятьох зґвалтованих і спалених жінок у Бучі, яких знайшли на дорозі.

Свої плакати художниця публікує у «Фейсбук». На малюнках написані короткі тексти у дусі Марії Приймаченко.

Альбіна Ялоза

Альбіна Ялоза

Альбіна Ялоза

Плакати Альбіни Ялози можна буде побачити не тільки на фасаді ТІЦ, а й на вулицях міста на спеціальних конструкціях (кубах) Туристичного інформаційного центру. Виставка працюватиме по 14 серпня.

Альбіна Ялоза

Поки у Туристичному інформаційному центрі останні дні можна подивитись виставку гострих лаконічних виразних плакатів київського графіка та художника-дизайнера Миколи Гончарова. До речі, він створив обкладинки майже для всіх альбомів відомого співака, нашого земляка Арсена Мірзояна.

А в обласній універсальній науковій бібліотеці проходить виставка патріотичних плакатів «Мистецький опір» запорізьких дизайнерок Лариси Клімової та Ірини Нестеренко. Подробиці читайте за посиланням.

«Індустріалка» писала, що у Хортицькому районі з’явився ще один патріотичний мурал — за мотивами пісні «Ой у лузі червона калина».

Читайте також: Про що мріє відомий запорізький скульптор.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Фото за сторінки Альбіни Ялози у «Фейсбук»

Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза
Альбіна Ялоза

Сообщение Я малюю те, що розриває моє серце: у Запоріжжі відкриється виставка плакатів воєнного часу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-vidkriyetsya-vistavka-plakativ-voyennogo-chasu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top