Як «докупити» роки трудового стажу для пенсії?

Все життя працювати, а у похилому віці раптом залишитись без пенсії – цей страх з’явився в українців після початку впровадження пенсійної реформи. Хоч реформа триває вже рік, деякі питання так і залишаються незрозумілими, а загроза на старості років залишитись без грошей – достатньо реальною.

Сьогодні разом з ведучими Ранку з TV5 Вікторія Терещенко, заступник начальника Головного управління пенсійного фонду України у Запорізькій області, спробувала розкласти по поличках нововведення у пенсійній сфері

— Розмір пенсій в Україні складається з трьох показників: середньої заробітної плати по країні, індивідуального коефіцієнту заробітної плати і коефіцієнту страхового стажу. З жовтня 2017 року, в рамках впровадження пенсійної реформи, враховується показник середньої заробітної плати по Україні за 2016 та 2017 роки. З 1 січня 2019 року будуть враховуватись показники за три, а не за два роки – за 2016, 2017 і 2018-ий, — пояснює Вікторія Терещенко. — Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати особи розраховується так: фактична заробітна плата ділиться на середню заробітну плату по країні за відповідний період в розрізі кожного місяця. Якщо розмір індивідуальної зарплати був більший, ніж середньої по країні, то і пенсія буде більшою. Коефіцієнт трудового стажу – це період, протягом якого особа легально працювала та сплачувала страхові внески.

Для того, щоб пенсію було призначено в 60 років, на 2018 рік людина має заробити 25 років трудового стажу. В 2019 році – вже 26 років стажу, і кожного року ця вимога буде збільшуватись на рік. Тобто у 2028 році, щоб отримати пенсію, людина буде повинна мати 35 років стажу. Якщо особі не вистачатиме стажу, вона зможе скористатися правом виходу на пенсію в 63 роки або в 65.

Чи нараховується пенсія людям, які працюють за трудовим договором, сплачують податки, але не мають відповідного запису у трудовій книжці? Якщо є сплата єдиного внеску до Пенсійного фонду України, то цей період є страховим стажем.

У різних регіонах рівень пенсій різний через те, що рівень зарплат відрізняється. Наприклад, в Запорізькій області розмір середньої пенсії – 2742 грн, вона трохи вище, ніж середня по Україні.

Дивіться в актуальному інтерв’ю гості Ранку з TV5:

Яким чином можна докупити роки трудового стажу?
Чи може людина отримувати пенсію померлого чоловіка чи дружини?
Які види пенсії існують в Україні?
Пенсія для заробітчан: хто і як зможе отримати виплати?

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-dokupiti-roki-trudovogo-stazhu-dlya-pensiyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top