Як допомогти родинам безвісти зниклих у воєнний час?

Сьогодні під час круглого стола вирішували представники поліції, ветеранських організацій, влада та громадські діячі.

На заході яке організувала організація «Егіда-Запоріжжя» було презентовано проєкт. Зокрема це й створення спеціального чат-боту, який можна буде використовувати на ТОТ та створення додаткового медіарозголос: подкасти та документальні фільми.

Антоніна Шостак, голова правління ГПО «Егіда-Запоріжжя», звернулась до представників засобів масової інформації та журналістів, аби допомогти у висвітленні цього питання.

«Ми готові дати це інформаційне поле для того, щоб ця проблема стала видимою в місті Запоріжжя та Запорізької області й навіть на окупованих територіях. Зрозуміло, що з усіми заходами безпековими, що ми розуміємо наскільки важко нашим громадянам які перебувають зараз на тимчасово окупованій території області. Ми з 2014 року максимально намагаємося бути корисними для родин сімей учасників АТО.

Зараз головне вивести проєкт в публічну площину».

А ось чат-бот буде створено спільно з працівниками поліції. Головне завдання: не збирати персональні дані, а завдання цього чат-боту який буде функціонувати на базі головного управління нацполіції надавати інформацію громадянам.

В межах проєкту планують провести три тренінги психологічних: в першу чергу для представників ТЦК, тому що частіше всього сповіщення про те що особа зникла безвісти або загинула приходить на центри комплектування.

Другий напрямок — це група соціальних працівників, які працюють з родинами безвісти зниклих. Будуть тренери та тренінги побудовані так, що будуть вчити як розмовляти з цими родинами. Більш того в межах тренінги будуть залучені тренери, медійники які будуть вчити як подавати інформацію в засобах масової інформації, що можна говорити що не можна.

Мета навчити не менше ніж 60 спеціалістів, які працюють з цими родинами в Запорізькій області.

Як розповіли, під час дискусії, зараз вже стартувала інформаційна програма

«Знайти. Неможливо забути. Чекаю»

Планують навіть проводити відеоподкасти та проморолики.

Олена Орєшкіна, головний спеціаліст Управління з питань осіб, зниклих за особливих обставин МВС України, наголосила що вже півтора року як вона займається цим питанням на території області бачить позитивні зміни які відбуваються.

Зокрема це і створення центру розшуку зниклих безвісти осіб за особливих обставин.
Він єдиний, поки що, в Україні.

«Наш регіон з вами, він такий специфічний, тому що у нас велика частина території окупована і там є дуже багато цивільних які постійно досі страждають».

Артем Арабаджи начальник слідчого відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.

«У зв’язку з тим що, ми штовхнулися з великим валом кримінальних проваджень за фактом безвісного зникнення це в основному 90% — це за фактом безвісного зникнення наших захисників України, а також і цивільних громадян на окуповані території. Керівництво національної поліції та особисто керівником головного управління національної поліції в Запорізькій області було прийнято рішення створити на території Запорізької області такий центр. Та акумулювати усіх кримінальні провадження.
Номер нашої гарячої лінії працює цілодобово. Приймаємо як дзвінки, так і повідомлення у месенджері.
Наші номери 095 45 04 186 та 095 45 04 186»

Михайло Пирог, голова спілки «Запорізької обласної асоціації об’єднань учасників АТО/ООС», звернув увагу, що на недавній зустрічі в Мінветеранів було роз’яснено, що питання поставлено до міністрів внутрішніх справ.

«Але я не згоден що Мінветеранів не дотичне до цього. Ветеранська спільнота зобов’язана бути до цього причетним. Пошукові партії навіть з часів 2-ї світової продовжували свою роботу навіть до часу повномасштабного вторгнення. І це було дуже важливо для родичів».

Фото та текст Славка Твердохліба

Источник: https://forpost.media/novosti/yak-dopomohty-rodynam-bezvisty-znyklykh-u-voiennyy-chas.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top