Як кадирівці та ФСБ «кошмарять» аграріїв на Запоріжжі

Російські окупаційні сили на ТОТ Запорізької області збудували систему, за якою змушують працювати місцевих аграріїв, які залишаються у регіоні.

Як розповів «Новинам Приазов’я» депутат Запорізької обласної ради Павло Тимофєєв, спочатку умови роботи фермерів Мелітопольського району були дуже важкими.

Приїжджали підрозділи чеченських формувань, віджимали зерно, змушували продавати за безцінь і так далі. А згодом структури ФСБ налагодили певну систему, в рамках якої працюють аграрії.

Абсолютно всіх змусили зареєструватись в окупаційній адміністрації», — стверджує політик.

Він зазначив, що окупаційна влада ретельно контролює, щоб у регіоні не залишалося незадіяних земельних ділянок. За даними Тимофєєва, майно фермерів, які відмовляються робити перереєстрацію, окупаційна влада вважає «безгоспною» і передає в оренду іншим — готовим до співпраці.

Аграрії, які залишилися в окупації, можуть здавати зерно російському державному оператору з мінімальною рентабельністю своєї діяльності. Окупаційна влада також «націоналізувала» всі порти та елеватори, зазначив Тимофєєв.Тому аграрії шукають альтернативні варіанти, зокрема, вивозити продукцію на продаж самостійно.

«Наприклад, у Краснодарський край чи Ростов-на-Дону, там закупівельні ціни вищі на 30-40%, ніж у зернового оператора. Але для того потрібні: фітосанітарний сертифікат, який ти не отримаєш, якщо не хочеш співпрацювати з окупаційною владою через зернову оператора Потрібна також перепустка, щоб вивезти продукцію за межі адміністративного кордону, наприклад, у Крим Аграрії в основному через «ДНР» (проросійське незаконне збройне угруповання — ред.) не хочуть везти, оскільки там взагалі не існує правил і може твоя вантажівка бути конфісковано без будь-яких документів», — пояснив політик. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

За даними Тимофєєва, російський державний оператор лише минулого місяця погасив заборгованість за врожай, який зібрали аграрії минулого року.

«Аграрії, які не здатні фінансово чекати, коли їм повернуться ці борги, змушені звертатися до так званих приватних трейдерів. Там ще ціна нижча на 30-40%. Аграрій змушений йти на колаборацію, здавати за безцінь, із нульовою рентабельністю свій урожай«, – каже депутат.

Він додав, що вивозити овочеву продукцію до Криму цього року також буде проблематично через перевірки та необхідність отримання перепусток, фітосанітарних сертифікатів та реєстрацію в системі обліку сільгосппродукції окупаційної адміністрації.

«Ти просто гадаєш час і вже розумієш, що нікому ти не зможеш продати свою продукцію овочівництва«, — зазначив депутат.

Водночас, член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін вважає, що після звільнення окупованих територій півдня знадобиться 3-5 років, щоб відновити аграрну сферу регіону. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-kadirivtsi-ta-fsb-koshmaryat-agrariyiv-na-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top