Як каратимуть ухилянтів: юрист проаналізував новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада прийняла новий законопроєкт про мобілізацію на першому читанні. Серед визначених змін — обмеження для військовозобов’язаних, які ухиляються від служби.

Юрист із гарячої лінії Асоціації правників України, що займається питаннями військової агресії, її наслідків та воєнного стану, Владислав Зайцев, розповів у інтерв’ю «Факти ICTV», які обмеження чекають ухилянтів згідно з новим законопроєктом.

Він відзначив три основні обмеження:

Тимчасове обмеження права на виїзд за кордон.Тимчасове обмеження права керувати транспортними засобами.Накладення арешту на фінансові рахунки у банках, електронні гаманці тощо.

Відзначивши обов’язки військовозобов’язаних під час мобілізації, Зайцев зазначив, що суд вирішуватиме питання про застосування обмежень, у відміну від попереднього законопроєкту, де це рішення приймалося безпосередньо в ТЦК.

Порядок притягнення до відповідальності буде наступним: після виявлення порушення військового обов’язку ТЦК надсилатиме листа, вимагаючи явитися протягом певного терміну. Якщо особа не реагує, справа передається до суду, який може застосовувати обмеження, вирішені виконавчою службою.

Зайцев роз’яснив, що якщо військовозобов’язаний виконує свої обов’язки, то блокування рахунків розблоковується, і закінчується примусове виконання рішення суду. Щодо обмеження управління транспортними засобами, воно впливає лише на право керування, без арешту майна. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-karatimut-uhilyantiv-yurist-proanalizuvav-novij-zakonoproyekt-pro-mobilizatsiyu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top