Щотижня діти та молодь, які є відвідувачами реабілітаційного центру, разом з соціальними працівниками та реабілітологом ходять до спортивної зали.
Фізичний розвиток молоді має велике значення, оскільки сприяє підтримці або поліпшенню фізичної форми, міцності м’язів, гнучкості та координації. Під час занять фахівці використовують усі доступні матеріали для формування здорових звичок.
Одним із напрямків вправ є формування правильної постави у дітей.
Фахівець з реабілітації від «Карітас Запоріжжя» поділився порадами щодо того, як батьки можуть самостійно визначити, чи є в їх дитини ознаки порушення постави.
Алгоритм проведення візуальної оцінки постави є наступним:
дитина з оголеною спиною встає перед вами, спиною до вас, в положенні «п’яти разом, носки порізну», просимо закрити очі і повністю розслабитись на 30-40 секундоцінка положення тіла. Необхідно оцінити чи є відхилення тіла (вліво, вправо) від умовної вертикальної осіоцінка положення голови. Вертикальна лінія проходить через центр черепа, не повинно бути нахилів або поворотів голови в сторону. Мочки вух повинні розташовуватися на одному рівніоцінка симетричності лопаток. Звертається увага на нижні кути лопаток, вони мають розташовуватися на одному рівніоцінка симетричності плечового поясу. Лінія плечей горизонтальна, одне плече не повинно бути вище за іншеоцінка положення хребта. Умовна вертикальна вісь проходить по хребту, не повинно бути відхилень в сторону S- або С- заокругленьоцінка форми трикутників талії. Трикутники талії — це простір, який знаходиться між боковою поверхнею тулуба і внутрішньою поверхнею опущених рук. Ці трикутники мають бути однаковимиоцінка положення кісток тазу. Умовна горизонтальна лінія проводиться через гребні клубових кісток. Вони мають бути на одному рівні. Сідничні складки також повинні бути на одному рівні
Варто памятати, що порушення постави у дітей піддається лікуванню, і при правильній корекції це повністю оборотний процес. Головне — вчасно виявити відхилення. Тому важливо регулярно проводити огляди дітей, а також стежити за їхнім способом життя й звичками.
Проєкт «Підтримка захисту осіб з інвалідністю» реалізується за підтримки Українського Гуманітарного Фонду (УГФ).
Фото: «Карітас Запоріжжя» (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-karitas-zaporizhzhya-dopomagaye-fizichnij-reabilitatsiyi-ditej-ta-molodi-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook