Як на Донеччині рятують історичну пам’ять?

Громада селища Новгородське, що в Донецькій області, викупила у приватного власника магазин німця Аарона Тиса за 20 тисяч гривень.

У старовинній будівлі, якій понад 100 років, активісти хочуть зробити після реставрації місце для соціальних і культурних ініціатив. Хаб називатиметься “Український Нью-Йорк”. Там дуже багато приміщень, на першому поверсі хочуть зробити конференц-зал, на другому – розмістити громадські організації. Ініціативні групи просять дати кошти на цей проект міжнародні організації, і місцеві підприємства.

Крім того, в будівлі є цікаві німецькі підвали. У них активісти хочуть зробити історичний центр. У планах нижні довгі приміщення задіяти максимально. За задумом там може з’явитися музей, який буде представляти три епохи: Новгородська часів німців-менонітів, українського козацтва і сучасних подій.

Навколо самого селища теж ходить багато легенд.

“Одна з них, найбільш імовірна, що це було німецьке поселення, це дійсно воно було. Німці-меноніти заїхали сюди при Катерині II і вони назвали це поселення в честь німецького міста Йорк Новий Йорк”, – розповіла адміністраторка інтернет-співтовариства “Українська Нью-Йорк в Донецькій області”.

З німецького магазину зроблять український ХАБ

З німецького магазину зроблять український ХАБУ селищі Новгородське на Донеччині магазин німця Арона Тісана, якому вже понад століття, громада викупила у приватного власника за 20 тисяч гривень. Тепер мешканці мріють його реставрувати. На це знадобляться значно більші кошти. У відновленому приміщенні, за задумом ініціаторів, має з’явитися хаб. А в ньому велика зала для заходів, простір для громадських організацій та музей. Профінансувати даний проект просять і міжнародні організації, і місцеві підприємства.

Опубліковано Антикризисный медиа-центр Вівторок, 28 травня 2019 р.

ПОДЕЛИТЬСЯ

загрузка…

Источник: https://forpost.media/novosti/jak-na-donechchini-rjatujut-istorichnu-pam-jat.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top